Mikalojus Daukša Prakalba į malonujį skaitytoją interpretacija


Mikalojus dauksa postilė. Dauksos postile analize. Mikalojus dauksa postile analize. Postile analize. Prakalba į malonųjį skaitytoją analize. M. daukša postilė analize. M. daukša postilė. Daukša postilė. Prakalba i malonu skaitytoja analize.

Lietuvių interpretacija. Mikalojus Daukša Prakalba į malonujį skaitytoją interpretacija.


Mikalojus Daukša - žymiausias Renesanso epochos lietuvių rašytojas. Taip pat pirmosios lietuviškos knygos, išspausdintos Lietuvoje autorius. Turbūt svarbiausias jo kūrinys yra „Postilė“, o garsioji prakalba „Prakalba į malonųjį skaitytoją“, turbūt, yra svarbesnė už visą "Postilę" ir būten ta prakalba atskleidžia aktualiausias XVI a. Renesansinės LDK problemas: gimtosios kalbos nemokėjimą,žmonių nenorą ja naudotis, lietuvių tautos lenkėjimą. Autorius teigia, jog ne tik lietuviams ši problema yra opi, bet ir viso pasaulio tautoms – norint kiekvieną jų išlaikyti reikia saugoti, vartoti ir puoselėti gimtąją kalbą.

Mikalojus Daukša tikisi, jog šią prakalbą priims ir lietuvių Bažnyčia ir LDK piliečiai. Taip pat pasako, jog XVI a. LDK kilmingesnių luomų atstovai vartoja lenkų kalbą ir skaito lenkiškai rašytus pamokslus, nors dauguma gyventojų, tai yra žemesnių luomų atstovų, šneka lietuvių kalba bei nesupranta LDK Bažnyčiose skaitomų pamokslų lenkų kalba.

Mikalojus Daukša Prakalba į malonujį skaitytoją interpretacija. (2015 m. Vasario 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/mikalojus-dauksa-prakalba-i-malonuji-skaitytoja-interpretacija.html Peržiūrėta 2017 m. Rugsėjo 22 d. 00:24