Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis


Radvila našlaitėlis biografija. Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis biografija. Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis nuopelnai. Naslaitelis radvila. Mk radvila naslaitelis kurinys. Radvilos naslaitelio istorija. Kuo ypatingas mikalojus kristupas radvila našlaitėlis kuryba. Radvila našlaitėlis kelionė į jeruzalę rasinys. M. k. radvila-našlaitėlis. kelionė į jeruzalę. Kelione i jeruzale analize.

Lietuvių aprašymas. Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis.


Pastatė Nesvyžiaus pilį, statė kelius ir ligonines, rėmė neturtingus studentus. Radvila Našlaitėlis pasižymėjo mecenavimu, pastatė barokinę jėzuitų bažnyčią ir vienuolyną. M. K. Našlaitėlį anksti išgarsino jo perėjimas iš protestantizmo į katalikybę.

Dalyvaudamas kare su Maskvos kunigaikštyste, buvo sunkiai sužeistas, ir tada pasižadėjo išpažintyje, pagijęs aplankyti Šventąją žemę. Taip ir padarė, ir savo piligrimišką kelionę aprašė dienoraštyje, o šis buvo vėliau pakoreguotas ir išleistas kaip knyga, pavadinimu „Kelionė į Jeruzalę“, kuri išleista 1601 m. lotynų kalba. Ji vertinga iki šiol savo išdėstytomis geografinėmis žiniomis, atsivėrusių tolimų kraštų egzotika, unikalumu. Kadangi pats rankraštis neišliko, tiksliai nežinome, kokia kalba jis buvo rašomas. Bet lietuvių literatūrologės yra linkusios manyti, kad dienoraštyje buvo rašoma lotyniškai.

Mikalojus kristupas radvila našlaitėlis. (2013 m. Balandžio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/mikalojus-kristupas-radvila-naslaitelis.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 25 d. 23:57