Mirties bausmė kursinis


Sociologijos kursinis darbas. Įvadas. Teoriniai tyrimo pagrindai. Teisėti gyvybės atėmimo būdai. Mirties bausmės šalininkų argumentai. Nusikaltimų atsiradimo priežastys. Mirties bausmė Lietuvoje. Mirties bausmės raida. Lietuvos Respublikos Konstitucinis teismas. Ar suderinami mirties bausmė ir teisė į gyvybę? Europos Parlamentas į mirties bausmę ir teisę į gyvybe. Sunkiausia bausmė Lietuvoje. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Apžvelgus tyrimo rezultatus, pastebime, kad mirties bausmė visuomenėje yra neišvengiamai reikalinga. Didžioji dauguma pasisako „už“ mirties bausmę. Tokia bausmė leidžia atsikratyti individų, kurie jau padarė nusikaltimus ir kurie yra linkę taip pat ar panašiai pasielgti. Bausmė skiriama įgyvendinant tiek atpildo, tiek apsaugos nuo nusikaltimų, tiek auklėjimosi priemonė. Galime teigti kad, nusikalstamumui įtaką turi ne tik prevencijos priemonės, bet ir šalies kultūra, ekonomikos lygis šalyje, žmonių mąstysena, charakteris, pagarba vieni kitiems. Visuomenė nori griežtesnių bausmių nusikaltėliams ir saugesnio gyvenimo visuomenėje.

Mirties bausmė kursinis. (2015 m. Sausio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/mirties-bausme-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 12:07