Mullerio - Lyerio iliuzijos tyrimas


Psichologijos laboratorinis darbas.

Literatūros apžvalga. Tyrimo objektas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Darbo priemonės. Stimulai. Tiriamasis. Darbo eiga. Instrukcija. Rezultatai. Rezultatų aptarimas. Literatūra. Išvados.


Stimulai: Kompiuteryje buvo rodoma 160 atkarpų su skirtingais strėlių antgaliais.

Pagal gautus rezultatus, vienakrypčių antgalių ( nepriklausomų imčių - 3 ir 4 tipų strėlyčių ) yra gaunamas statistiškai reikšmingas skirtumas.

Rezultatų aptarimas: Remiantis gautais rezultatais, galima teigti, kad iliuzija labiausiai paveikia žmogaus atstumo suvokimo pojūtį, dydžio ir nuotolio sąryšį, kai strėlyčių antgaliai yra vienakrypčiai. Tada tiesės matomas vidurys labiau pasislenka į tą kryptį, kur rodo strėlės antgaliai (<----< - į kairę, o >----> į dešinę). O kai strėlės skirtingų krypčių, žmogus geriau suvokia ir nustato tiesių vidurio tašką, nes strėlyčių antgalių kryptis nedaro įtakos atstumo suvokimui.

Išvados: Müllerio-Lyerio iliuzijos stiprumas labiausiai pasireiškė, kai strėlių antgaliai buvo vienakrypčiai, nes iliuzijos dydžiui turi įtakos strėlių antgalių kryptis, t.y. labiausiai, kai antgaliai yra vienodi.

Mullerio - Lyerio iliuzijos tyrimas. (2017 m. Lapkričio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/mullerio-lyerio-iliuzijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 18 d. 09:13