N Batarlienės VGTU egzamino konspektas


Logistikos konspektas.

Kas yra informacinė sistema IS bei informacinis srautas. Informaciniai srautai. IS klasifikacija. IS logistikoje. Sandėlio ir terminalų IS Terminalas. Elektroninė vartų kontrolės sistema. Vilniaus oro uosto terminale. QAD Warehousing. Metalag wms. IS ekspedicijoje. Logyc system. Internetas datos. Informacijos rūšys ir charakteristikos Operatyvine. Standartizuota duomenų ir dokumentų mainų sistema. Projektų diegimo teikiamas efektas. Intelektinės transporto sistemos ITS , paskirtis , klasifikacija. Intelektinės transporto sistemos Vilniaus mieste. Uab „ Teltonika “. Uab „ Vilniaus Altas. „ Predator “. Uab „ Euronavigacija “ siūloma sistema „ Europoint “. Uvs group. „ UVS Observer “. Uab „ Varicom “ siūloma sistema „ EutelTRACS “. Elektroniniai bilietai visuomeniniame transporte ir keleivių informavimo sistemos. bilieto diegimas , įgyvendinimas , ateities naujovės. Transporto priemonių ir krovinių sekimo ir lokacijos sistemos. Papildomai įdiegiamos funkcijos. Galileo projektas. Kompiuterinės programos ir programiniai paketai , naudojami transporto darbe. „ Transporto Skaita “. „ Reisas “. Informacinės sistemos Lietuvos transporto ir tranzito plėtros strategijoje. Informacinės sistemos krovinių pervežimo įmonėse Integruota informacinė logistikos sistema. Sprendimų aprūpinimo sistemos SAS. Sprendimo priėmimo palaikymo sistemos. Globalinės transporto priemonės ir krovinio buvimo vietos nustatymo sistemos. Automobilių kontrolės pranešimų sistema CAR. Taip pat , kompiuterinių duomenų rinkiniai jūrų transporto duomenų apdorojimo sistema DAVIS internetas. Informacinės sistemos keleivių vežimų įmonėse GIS. Bilietų pardavimo ir reisų apskaitos sistema. Informacinės sistemos multimodaliniuose vežimuose Sistema „ piggybac “. Sistema „ puspriekabės ant geležinkelių vežimėlių “. Sistema TWT two – way trailer. Telekomunikacinės sistemos VSAT palydoviniai tinklai.


Informaciniai srautai – tai tam tikras informacijos kiekis, susietas bendrais informacijos požymiais, bendrais šaltiniais ir/arba bendrais informacijos gavėjais. Informacijos srautų pavyzdys – krovinių srautai – informacija apibrėžia vienodus objektus – krovinius (krovinių pavadinimai, prašymai, kiekiai).

Jeigu informaciniai srautai renkami krovinio gavėjo (terminalai) – turim kelis informacijos šaltinius ir vieną gavėją, jeigu informacinius srautus nagrinėsim krovinio siuntėjo atveju – tai informacijos šaltinis bus vienas ir daug informacijos gavėjų. Informaciniams srautams galioja tos pačios taisyklės ir savybės bei dėsningumai kaip ir informacijai.

Priimant su transportavimu ir logistika susijusius sprendimus, naudojamos IS naudojamos viskam – nuo prekių, atsargų vietos nustatymo iki idealių prekių ar paslaugų pristatymo maršrutų. Jos leidžia sumažinti kilometražą, viršvalandžius, supaprastina optimalių maršrutų planavimą, didina aptarnaujamų klientų skaičių ir jų pasitenkinimą. Informacinės technologijos leidžia geriau kontroliuoti prekių srautus su mažesniu popierizmo kiekiu. Jos verčia investuoti į įrangą bei žinias.

Ryšių su klientais valdymo sistema. (CRM yra integruotas su Cargo system, todėl šiame modulyje galima gauti ataskaitas apie krovinių apyvartą). Įmonės išteklių planavimo sistema;Tiekimo grandies valdymo, kitaip vadinama ryšių su tiekėjais valdymo, sistema; Gamybos valdymo, žmogiškųjų išteklių valdymo, darbo užmokesčio apskaitos, el.-komercijos, verslo analizės, projektų valdymo, aptarnavimo valdymo ir kitos sistemos. Cargo system, logistics system, transporto monitoringas.

RIL – IS taikoma Roterdamo terminale. Jos tikslas – pagreitinti konteinerių apdorojimą uoste, išankstinai perduodant vairuotojų informaciją apie atvykstančius konteinerius (tokiu būdu leidžiant įforminti dokumentas išankstinai) ir paskirstant darbą visai parai (vengiant darbo apkrovų piko metu).

Ekspedicinė transporto firma užsiima specifine veikla, todėl ir jos IS skiriasi nuo kitų transporto įmonių. Pagrindinis vaidmuo – vadybininkai, techninės priemonės, kompiuteriai ir ryšio priemonės.

Kintamoji informacija rodo valdomojo objekto ir aplinkos faktinę būseną. Ji paprastai vartojama vieną informacijos apdorojimo ciklą.

Pastovioji informacija yra daug kartų vartojama kintamajai informacijai apdoroti. Ją sudaro įvairūs žinynų, normatyvų, planų ir kitokie duomenys. Dažniausiai pastovioji informacija yra sąlyginai pastovi – pastovumas priklauso nuo nagrinėjamos informacijos atnaujinimo dažnumo.

Normatyvų informacijai priklauso konstrukciniai ir technologiniai normatyvai, taip pat įrenginių, gamybinių patalpų, žaliavų ir medžiagų, darbo bei kainų skaičiavimo normatyvai.

Įkainių informacija - tai tam tikrų organizacijų patvirtinti duomenys apie produkcijos vieneto, resursų, atliekamų darbų kainas.

Žinynų informacijai priklauso informacija apie sąlygiškai pastovias objektų savybes. Pavyzdžiui, automobilių techniniai parametrai, atstumai tarp miestų, maršrutų charakteristikos ir pan.

Struktūros informacija apibūdina kiekvieno elemento padėtį tam tikro surinkimo vieneto atžvilgiu.

Maršrutų informacija atspindi technologinį detalės, detalių partijos apdirbimo eiliškumą, surinkimo laipsniškumą ir t. t. Tai gali būti ir informacija apie automobilių atliekamo reiso charakteristikas.

1. Įmonės veiklos, darbo procesų ir transportavimo eigos planavimui, disponavimui ir valdymui, remiantis išankstine transportavimo informacija, sutaupoma daugiau laiko.

Intelektinės kovos su eismo įvykiais sistemos eismo dalyviams suteikia priemones greitai ir efektyviai reaguoti į įvykius, pavojingų medžiagų nuotėkius bei kitus kritinius atvejus. Besidubliuojančios ryšio sistemos sujungia duomenų rinkimo taškus, vežėjų centrus ir kelioninės informacijos portalus į vieną integruotą tinklą, galintį funkcionuoti efektyviai ir protingai.

• sumažėja TP parko valdymo sąnaudos;

• sekti transporto buvimo vietą bet kurią minutę;

• teikti kuro, greičio, temperatūros ataskaitas.

Navisat - viena populiariausių Lietuvoje transporto sekimo ir kontrolės sistema , jos veikimo principas bei galimybės. Veikimo principas. Mobilių objektų stebėjimo įranga, nustačiusi savo buvimo koordinates, persiunčia jas (ir papildomus stebėjimo duomenis) į darbo stotį.

 • Logistika Konspektai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Andrius
 • 20 puslapių (6166 žodžiai)
 • Universitetas
 • Logistikos konspektai
 • Microsoft Word 57 KB
 • N Batarlienės VGTU egzamino konspektas
  10 - 8 balsai (-ų)
N Batarlienės VGTU egzamino konspektas. (2016 m. Vasario 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/n-batarlienes-vgtu-egzamino-konspektas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 18:59