Naktiniai klubai


Vadybos referatas. Įvadas. Sąvokos kilmė. Atsiradimo istorija užsienyje. Atsiradimo istorija Lietuvoje ir plėtra. Naktinio klubo kaip valdymo objekto apibūdinimas. Investicijos ir pajamos. Lankytojų išleidžiamos sumos klubuose. Populiarumas ir pasiekimai. Plėtros galimybės ir perspektyvos.


Naktinis klubas (taip pat žinomas kaip diskoteka, šokių klubas arba tiesiog klubas) – viešoji įstaiga, dažniausiai atsidaranti nuo 21:00, skirta laisvalaikio praleidimui (dažniausiai skirta jaunimui). Paprastai klubuose būna baras, šokių aikštelė, rami zona – vieta, kurioje galima pasėdėti mažiau trankioje aplinkoje ir atsikvėpti su ramesne muzika. Labai dažnai klubuose yra naudojami „dreskodai“ (ang. Dress code) - tai aprangos kontrolė ir „face control'ai“ - kontrolė dėl išvaizdos, kai nepatinkantys asmenys gali būti neįleidžiami į klubą.

Maždaug 1900-1920 metais, tame laikotarpyje, darbo klasės amerikiečiai rinkdavosi baruose arba smuklėse, tam kad galėtų atsipalaiduoti ir pašokti pagal pianinu skambančia muzika arba pagal automatinio patefono paleista muzika. Webster Hall yra kredituojamas kaip pirmasis modernus naktinis klubas, pastatytas 1886 metais ir savo veiklą pradėjo kaip „visuomeninė salė“, kurioje vyko paprasti šokiai ir politiniai renginiai. Kai Jungtinėse Amerikos valstijose prasidėjo pertvarkymai dėl narkotikų ir alkoholio vartojimo klubuose, naktiniai klubus uždraudė, tačiau jie nenutraukė savo veiklos, o tiesiog nugrimzdo į pogrindžius - „undergroundus“. Po pataisų įstatymuose, 1993 metais naktinius klubus legalizavo ir tokie kaip Niujorko 21 klubas, „Copacabana“, „El Morocco“, „Stork club“ įgavo naują kvėpavimą. Tada prasidėjo įvairių muzikos stilių judėjimai, tokie kaip disko, regis, hiphopas, hausas, rokas ir daug kitų.

Galimybių plėtra. Tai iš esmės pakeitė bendraminčių laikus, kai šokių muzika galbūt laikėsi daugiau „iš idėjos“. Nors kita vertus, liūdėti, kad šokių muzika tapo komerciniu masiniu reiškiniu, būtų neteisinga, nes atsirado skirtingos muzikos formos, patrauklios skirtingiems kausytojams. Muzikiniai renginiai pradėti rengti ne tik pogrindinuose klubuose - „undergrounduose“, bunkeriuose ar elementariose salėse, bet ir tokiose neįtikėtinose vietose kaip Trakų pilis, ant upės krantų, laivuose. Kalbant apie Trakų pilį, tai joje prieš 10 metų buvo surengta pirmoji festivalio “Pure Future” dalis su begale šviesos ir garso technikos bei penkiais tūkstančiais lankytojų.

Apibendrinus galima teigti, jog naujo klubo atidarymas reikalauja didelių investicijų, kurios nežinia ar atsipirks, o ką bekalbėti apie klubui nešantį pelną.

Iš diagramos matyti, jog naktinės muzikos mėgėjai ne per daugiausiai išleidžia linksmybėms. Daugiau negu puse telpa 20 – 50 litų sumą nakčiai. Tris kart mažiau išleidžia nuo 50 iki 100 litų. Išleidžiama pinigų suma priklauso dar ir nuo klubo, baro. Yra įvairiausio stiliaus klubų, vieniems yra svarbu, kad būtų pigu, kitur kad grotų jų mėgstama muzika. Išeina taip, kad arba renkiesi gerą, kokybišką muziką ir aukštokas kainas, arba žemas kainas ir ne tokią kokybišką muziką. Aišku, dar yra neatmetamas ir toks variantas, kaip kokybiška muzika ir neaukštos kainos. Kiekvienas klausytojas turi savo kriterijus.

 • Vadyba Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Choko
 • 12 puslapių (2159 žodžiai)
 • Kolegija
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 72 KB
 • Naktiniai klubai
  10 - 6 balsai (-ų)
Naktiniai klubai. (2015 m. Lapkričio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/naktiniai-klubai.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 14:23