Nukleozidai


Chemijos referatas. Įvadas. Darbo tikslas, darbo uždaviniai. Nukleozidai. Nukleozidų struktūra. Heterociklinės bazės ir monosacharido prigimtis. Heterociklinių bazių atomai, prie kurių jungiasi monosacharidai. Monosacharido žiedo dydžio nustatymas nukleoziduose. Nukleozidų nomenklatūra ir sutrumpintas jų žymėjimas. Minoriniai nukleozidai Nukleozidai, neįeinantys į nukleino rūgščių sudėtį Nukleozidų konformacija Heterociklinių bazių konformacija Monosacharido konformacija Heterociklinių bazių ir monosacharidų išsidėstymas nukleoziduose. Nukleozidų savybės. Nukleozidų heterociklinių bazių reakcijos. Nukleozidų monosacharido reakcijos. Nukleozidų heterociklinių bazių ir monosacharidų reakcijos. Nukleozidų cheminė sintezė. Heterociklinių bazių rIbozilinimas. Nukleozidų sintezė iš 1-amino monosacharido darinių. Nukleozidų modifikacija. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Nukleozidas yra heterociklinės bazės ir monosacharido glikozidas. Į nukleozidų sudėtį įeina penki heterocikliniai baziniai dariniai. Tai pirimidino dariniai – uracilas, timinas bei citozinas ir du purino purino dariniai – adeninas ir guaninas. Kadangi šie heterociklai turi bazinių savybių, tai jie vadinami heterociklinėmis bazėmis.

Nukleozidai yra mažai tirpūs vandenyje. Nukleozidų chemines savybės lemia juos sudarančių komponentų savybės: heterociklinės bazės savybės, monosacharido savybės ir šiuos du komponentus jungiančio glikozidinio ryšio savybės.

1.Darbo tikslas

Išnagrinėti nukleozido ir susipažinti su juo tikslo.

Darbo uždaviniai

1.Išvardinti pagrindinius nukleozidų tipus.

2.Išvardinti kokius yra nukleozido struktūros.

  • Chemija Referatai
  • 2014 m.
  • Karolina
  • 18 puslapių (3894 žodžiai)
  • Chemijos referatai
  • Microsoft Word 113 KB
  • Nukleozidai
    10 - 4 balsai (-ų)
Nukleozidai. (2014 m. Kovo 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/nukleozidai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 21 d. 19:41