Nuolatinės plombinės medžiagos: amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės


Biologijos skaidrės. Nuolatinės plombinės medžiagos amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės. Kornelija Bliūdžiūtė. Kas yra amalgaminės plombos. Amalgamos sudėtyje yra smulkių metalo dalelių. Amalgamos sudėtis. Ag 67-74% Sn 25-28% Cu. Amalgamos kompozito paruošimas. Amalgamos lydinio metalų sumaišymas su gyvsidabriu į homogeninį mišinį yra vadinamas trynimu arba amalgavimu. Plombavimo amalgama etapai. Kondensavimas – suspaudimas ir įtrinimas į ertmę. Poliravimo ypatumai. Prieš poliravima amalgamos kraštai turi būti nutrinami. Kompozitinių dervų sudėtis. Susmulkintas kvarcas arba stiklo cirkonas Baris Bario borosilikatas. Kompozitinės dervos. Kompozitai – tai kietos, atsparios abrazijai plombinės medžiagos.


Amalgamos lydinio metalų sumaišymas su gyvsidabriu į homogeninį mišinį yra vadinamas trynimu arba amalgavimu. Amalgavimo metu metalo dalelės susimaiso su gyvsidabriu, automatinio maišytuvo pagalba. Amalgamos paruošimas trunka 15-20 sek. Ruošiant amalgamą labai svarbu pasirinkti miltelių mišinio ir gyvsidabrio kiekį. Esant didesniam gyvsidabrio kiekiui, amalgamą būtina kondensuoti, kad pašalintume gyvsidabrio perteklių. Amalgama gali kietėti ilgai, letai ir greitai.

Kondensavimas – suspaudimas ir įtrinimas į ertmę. Pertekliaus nulyginimas. Drožinėjimas – modeliavimas. Poliravimas rankiniais instrumentais. Poliravimas mašininiais instrumentais.*.

* Jei per mažai nupoliruota rankiniais instrumentais.

Prieš poliravima amalgamos kraštai turi būti nutrinami. Taip atliekamas pirminis plombos poliravimas. Antrą kartą plomba poliruojama tik kitą parą.

  • Biologija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Fghhj
  • 8 puslapiai (329 žodžiai)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 6 KB
  • Nuolatinės plombinės medžiagos: amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės
    10 - 4 balsai (-ų)
Nuolatinės plombinės medžiagos: amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės. (2014 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/nuolatines-plombines-medziagos-amalgamos-kompozito-paruosimas-darbui-poliravimosi-savybes.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 20 d. 01:31