Optoelektroniniai prietaisai foto ir šviesos diodai


Šalutiniai krūvių nešikliai. Mirksintys sviesos diodai.

Elektronikos konspektas.

Optoelektroniniai prietaisai. Optronai. Šviesos diodai. Fotoimtuvai. Kontroliniai klausimai.


Optinė elektronika tiria elektrinių ir optinių reiškinių tarpusavio sąveiką ir pritaikymą. Optinių spindulių ilgis yra nuo 1 mm iki 1 nm ir tai atitinka dažnių juostą nuo 3·1011 iki 3·1017 Hz. Optiniai spinduliai apima ultravioletinius, regimuosius ir infraraudonuosius spindulius.

Optinio ryšio kanalu informacija perduodama optiniais spinduliais – fotonų srautu. Fotonai nesąveikauja nei su elektriniu, nei su magnetiniu lauku.

Optinio ryšio kanalas elektriniu požiūriu yra izoliatorius. Informacija iš optinio šaltinio į imtuvą sklinda viena kryptimi.

Optroną sudaro spinduolis ir fotoimtuvas, patalpinti viename korpuse. Spinduolis – šviesos diodas – elektros energiją paverčia į šviesos energiją, o fotoimtuvas priima šviesos energiją ir ją pakeičia į elektros energiją. Priklausomai nuo to, koks prietaisas panaudotas kaip imtuvas, optronai skirstomi į:

Optronas elektriniu požiūriu atskiria įėjimo ir išėjimo grandines. Tarp įėjimo ir išėjimo grandinių yra tik optinis ryšys.

Tekant diodu tiesioginei srovei, injektuojami šalutiniai krūvių nešikliai. Jie rekombinuoja su pagrindiniai krūvių nešikliais ir tuo metu išsiskiria energija šviesos kvantų pavidalu.

Šviesos diodai spinduliuoja regimosios dalies spindulius. Jie spinduliuoja nekoheretinius spindulius, bet žmogaus akis juos priima kaip vienspalvius.

Šviesos diodai pritaikomi indikatoriuose ir optronuose.

  • Elektronika Konspektai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Neda
  • 5 puslapiai (879 žodžiai)
  • Elektronikos konspektai
  • Microsoft Word 82 KB
  • Optoelektroniniai prietaisai foto ir šviesos diodai
    10 - 2 balsai (-ų)
Optoelektroniniai prietaisai foto ir šviesos diodai. (2016 m. Balandžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/optoelektroniniai-prietaisai-foto-ir-sviesos-diodai.html Peržiūrėta 2017 m. Kovo 30 d. 15:45