Organizavimas - vadybos funkcija


Vadybos kursinis darbas.

Įvadas. Organizavimo teorinė analizė. Organizavimas, kaip valdymo funkcija. Organizavimo tikslai, objektas ir valdymo struktūrų schemos. Organizavime kylančios problemos ir jų sprendimo būdai. Plungės kultūros centro renginių vedimo ir organizavimo klubo „Menadė“ organizavimo funkcijos analizė. Tyrimo metodika. Plungės kultūros centro renginių vedimo ir organizavimo klubo „Menadė“ tyrimo rezultato analizė ir apžvalga.


Ištirti, kaip yra įgyvendinama organizavimo funkcija Plungės kultūros centro renginių vedimo ir organizavimo klube „Menadė“.

A.F. Stoner J., Freeman R. E., R. Gilbert, Jr. D. (2006, 369p.) teigia, kad organizavimas – nuolatinis valdymo procesas. Jis taip pat apibūdinamas, kaip ko nors surengimas, sujungimas į vieną visumą ar griežtą sistemą, sandaros ar struktūros projektavimas ir sudarymas. Į vadybinio organizavimo procesą įeina sprendimų priėmimas, siekiant sukurti tokius rėmus, kad organizacija galėtu sėkmingai gyvuoti. Organizavimas formuoja darbinę struktūrą, kurios pagrindinis dėmuo yra žmogus.

Organizacija gali būti apibūdinama dviem terminais:

Jos veikla reglamentuota teisės aktais.

Palyginus dviejų autorių Martinkaus B. ir A. F. Stoner J. supratimą apie hierarchiją, suvokiame, jog abiejų autorių sampratą yra labai panaši. Taigi hierarchija – yra daugelio organizacinės struktūros lygių modelis, kurio viršuje – aukščiausio lygio vadovas (vadovai), atsakingas už visos organizacijos veiklą; kiti, žemesnio lygio vadovai, išsidėstę įvairiuose žemesniuose organizacijos valdymo lygiuose.

Tiesa, vienas autorių išskiria, kad hierarchijos organizacinės struktūros elementai ir jų ryšiai yra grupuojami keliais valdymo lygmenimis:

Aukščiausias valdymo lygmuo – tai institucinis lygis. Jam priklauso pirmojo valdymo lygmens vadovai. Net pačios didžiosiose organizacijose šiam lygiui atstovauja tik keli žmonės: direktorių taryba, prezidentas, vice prezidentas, valdyba. Jie atsako už pačių svarbiausių (strateginių) organizacijos sprendimų priėmimą. Šio aukščiausiojo lygmens grupė atstovauja savininkų interesams, bei formuoja organizacijos politiką.

Vidurinis valdymo lygmuo – tai vadybinis lygis. Ši komanda realizuoja aukščiausiojo valdymo lygmens suformuotą organizacijos politiką ir yra atsakingi už užduočių perdavimą techniniam lygiui. Šio lygio vadovai kontroliuoja ir koordinuoja žemiausiojo valdymo lygmens vadovų darbą. Viduriniojo valdymo lygmens vadovai atlieka taktinį valdymą. Šios grupės specialistai yra nepriklausomi priimant sprendimus bei visada turi nemažai pareigų. Tai skyrių vadovai, tam tikroms organizacijoms pavaldžių įstaigų direktoriai, funkcinių skyrių viršininkai. Didelėse organizacijose atsiranda vidurinės grandies valdymo lygiai – departamentų vadovai ir skyrių vadovai. Jie didelėse organizacijose vadovauja dideliems padaliniams, tai atspindi tik to padalinio veiklą. Šio lygio vadovus labiausiai veikia vykstantys ekonomikos ir technologijos pokyčiai, taip pat informacinių technologijų progresas.

 • Vadyba Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Monika
 • 10 puslapių (1615 žodžių)
 • Kolegija
 • Vadybos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 62 KB
 • Organizavimas - vadybos funkcija
  10 - 2 balsai (-ų)
Organizavimas - vadybos funkcija. (2016 m. Balandžio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/organizavimas-vadybos-funkcija.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 03:52