Petras Cvirka "Žemė maitintoja"


Petras cvirka zeme maitintoja. Zeme maitintoja aprasymas. Žemėmaitintoja. Filmas zeme maitintoja. Petras cvirka zeme maitintoja aprasymas. Zeme maitintoja filmas. P.cvirka zeme maitintoja. P. cvirka zeme maitintoja. Filmaszememaitintoja. Zemes maitintoja.

Lietuvių analizė. Monikos paveikslas - lietuvių literatūros tradicijų tęsinys. "Žemė maitintoja” - tai socialinis P. Cvirkos romanas, kuriame autorius sukuria vieną iš gražiausių paveikslų lietuvių literatūroje - lietuvių moterį, motiną ir namų židinio sergėtoją. Monikos paveikslas - lietuvių literatūros tradicijų tęsinys. Greta socialinių reiškinių, žemės reformos kritikos P. Cvirka iškelia ir šlovina motinystės, šeimos tvirtumo idėją.


I. žemė maitintoja - tai socialinis p. Cvirkos romanas, kuriame autorius sukuria vieną iš gražiausių paveikslų Lietuvių literatūroje - Lietuvių moterį, motinąiii.

Skaitydami Lietuvių rašytojų kūrinius, dažnai atrandame nuostabiai pavaizduotą jausmingą ir jautrų Lietuvės motinos paveikslą. Moteris - tai mūsų gyvenimo pradžia ir subrendimas, pagalba sunkią valandą ir paguoda. Kaip nebūtų dienos be saulės šviesos, taip nebūtų žmogaus be moters, motinos.

Petras cvirka, kurdamas būtent tokias moters, monikos, paveikslą, sudėjo ir supynė į jos jausmų bei išgyvenimų pynę visus gražiausius ir tauriausius charakterio bruožus. Jeigu nekreipsime dėmesio į tuo metu būdingą tamsumą, kuris dažnai veda prie naivumo ir nesupratimo paprasčiausių gyvenimiškų tiesų, galėsime teigti, kad monika - tai moters idealas, kuris išgyvena kiekvienai moteriai likimo skirtus džiaugsmus ir skausmus.

Petras Cvirka "Žemė maitintoja". (2010 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/p-cvirka-zeme-maitintoja.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 24 d. 15:27