Pastraipa: egzistenciniai klausimai V. Mačernio poezijoje


Abejonė ir kančia mačernio poezijoje. Egzistenciniai klausimai literaturoje. Egzistenciniai klausimai macernio kuryboje. Kancia ir abejone macernio sonetuose. V. macernis rasinys. Kokie egzistenciniai klausimai lietuviu poetu kuryboje. Mačernis pasirinkimai. Macernis rasinys. Abejone ir ka. Kancia macernio poezijoje.

Lietuvių savarankiškas darbas. Egzistenciniai klausimai literatūroje.


Egzistencinių klausimų kėlimas būdingas ir Vytauto Mačernio poezijoje. Poeto kūryba išreiškia ne tik XX a. pradžios Vakarų žmogaus silpnumą bei nuovargį, bet ir nežinojimą, siekį pažinti. Mačernio sonetuose kartojasi ta pati situacija – pabudimas vidurnaktį ir tylos klausymasis. Rudens sonete „Vidurnaktį dažnai“ eilėraščio subjektas pabudęs vidurnaktį išgyvena namų ir pasaulio tylą bei kankinančius egzistencinius klausimus: „nebežinau, / Kas daros su manim“, „Kodėl kas nors yra?“.

Pastraipa: egzistenciniai klausimai V. Mačernio poezijoje. (2013 m. Lapkričio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/pastraipa-egzistenciniai-klausimai-v-macernio-poezijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 21 d. 05:02