Pasvalio krašto vietovardžių kilmė ir reikšmė pupp kalba 5


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. Kiekvienas žemės paviršiaus kampelis, su kuriuo žmogus turėjo ką nors bendra, yra pavadintas vienu ar kitu vardu. Tokie tikriniai vardai ir yra vadinami vietovardžiais. Pagal vietovardžius galima atsekti vietos istorinę raidą, etninę bei geografinę sudėtis. Vietovardžiai yra svarbus tautos, kalbos paveldo elementas, dažnai išliekantis dar ilgai po to, kai išnyksta kalba ir tauta, iš kurios jis kilęs. Vietovardžiai kirčiuotini taip, kaip juos kirčiuoja senieji to krašto žmonės, todėl jie kinta. Juos žinoti svarbu, kai norime nuvykti į tam tikrą vietą ir nepasiklysti. Taigi, norėčiau aptarti man įdomiausius Pasvalio krašto vietovardžius ir pasakyti, kuo jie įdomūs.
Pirmiausia, norėčiau jums papasakoti apie nedidelį miestelį, pavadintą Saločiais. Įvairiuose enciklopediniuose veikaluose rašoma, kad senovėje vietovė buvusi vadinama Pamūšiu, nes miestelis yra prie Mūšos upės. Sakoma, kad pavasario potvynių metu išsiliejusi Mūša kartais atskirdavo dalį gyventojų nuo kitų.

Pasvalio krašto vietovardžių kilmė ir reikšmė pupp kalba 5. (2014 m. Kovo 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/pasvalio-krasto-vietovardziu-kilme-ir-reiksme-pupp-kalba-5.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 13:30