Pensinio draudimo sistema


Vadybos referatas. Sąvokos. Įvadas. Teisė į pensiją. Būtinybė keisti pensijų sistemą. Fondai. Pensijų fondų istorija. Lr pensijų fondų įstatymas ir jo pagrindinės nuostatos įstatymo paskirtis. Pensijų fondo steigimo ir veiklos ypatumai. Pensijų fondo finansai. Savanoriškas pensinis draudimas. Savanoriško pensinio kaupimo įvertinimas. Kaupiamųjų pensijų fondų kūrimas ir plėtra lietuvoje. Kaupiamųjų pensijų fondų kūrimo tikslai. Kaupiamųjų pensijų fondų steigimo kliūtys. Valstybinio socialinio draudimo fondo finansavimo ir administravimo gerinimas. Pensijų sistemos administravimas. Informacijos srautai ir įmokų administravimas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Pensijų kaupimo bendrovė-gyvybės draudimo įmonė arba pensijų fondų valdymo įmonė, turinti priežiūros institucijos išduotą leidimą lietuvos respublikos teritorijoje užsiimti pensijų kaupimo veikla.

Pensijų kaupimo sutartis-pensijų įmokų kaupimo laikotarpiu sudaryta sutartis tarp asmens, draudžiamo privalojuomu valstybiniu socialiniu draudimu, ir bendrovės dėl pensijų įmokų kaupimo asmens pensijų sąskaitoje ,atidarytoje bendrovėje.

Pensijų fondo vienetas- pensijų fondo dalyviui priklausančios pensijų turtoeuropoje socialinis draudimas atsirado tik xixa. Pabaigoje. Žymiausias jo pradininkas buvo bismarkas. Lietuvoje socialinis draudimas buvo įteisintas tik 1926m. , bet jis nebuvo visuotinis. 1940m. Socialinio draudimo kaip savitarpio pagalbos, bendros ir asmeninės atsakomybės už kiekvieno žmogaus dabartį ir ateitį derinimo sistema ištirpo sovietinėje socialinio aprūpinimo sistemoje. 1990m. Prie socialinės apsaugos ministerijos buvo įsteigta vyriausioji valstybinio socialinio draudimo valdyba, kurios užduotis - organizuoti lietuvoje valstybinį socialinį draudimą. Lietuvoje yra daugelis įvairių fondų, kurie padeda kaupti senatvės pensijai. Lietuvos respublikoje yra priimta labai daug įvairių įstatymų dėl pensijų rūšių ir jų skirimo būdų. Bankai siulo įvairias pensijų kaupimo sąlygas.

  • Vadyba Referatai
  • 2011 m.
  • Rasa
  • 30 puslapių (6954 žodžiai)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 116 KB
  • Pensinio draudimo sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Pensinio draudimo sistema. (2011 m. Gegužės 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/pensinio-draudimo-sistema.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 00:46