Pieno tyrimų laboratorija


Maisto technologijos referatas.

Pieno tyrimų laboratorija.


Lietuvoje ir užsienio šalyse – Europoje gerai žinoma, ypač ūkininkams ,,Pieno tyrimų laboratorija‘‘. Ši laboratorija bendradarbiauja su begale Europos šalių pvz: Estija, Latvija, Lenkija, Baltarusija, Vokietija ir t.t. Laboratorijoje dirba 154 darbuotojai, kurių išsilavinimas pagrinde aukštasis, 9 iš jų turi mokslų daktaro laipsnį, o kitų vidurinis ir aukštesnysis išsilavinimai. Iš viso yra apie 30tūkst. Aktyvių pieno gamintojų, apie 290tūkst. karvių, apie 138.tūkst kontroliuojamų karvių, 7.mln tyrimų, laboratorija dirba visą parą net ir per šventes. Veiklos srityje vykdomi įvairų viešieji pirkimai:

Tai pat vykdomos įvairios komercinės paslaugos:

Kitos paslaugos pagal užsakovo pageidavimus ir t.t

Operatyviai sudėliotas darbo organizuotumas. Laboratorijos pajėgumui imama apie 40000 mėginių, planų sudarymas, derinimas ir tvirtinimas, mėginių surinkimo organizavimas, tuščių konteinerių išvežimas, planų parvežimas iki 7000 kilometrų, tyrimų atlikimas 16000 mėginių, tyrimų rezultatų išdavimas 300000 rezultatų.

Labai svarbus darbas yra pieno mėginių identifikavimas. Ant šio identifikavimo rašomas rajono kodas, pieno gamintojo knygelės numeris.

Pieno tyrimų laboratorija. (2016 m. Vasario 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/pieno-tyrimu-laboratorija.html Peržiūrėta 2017 m. Kovo 30 d. 13:59