Pilietiškumo samprata lietuvių literatūroje


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Pilietiškumo samprata lietuvių literatūroje VIEŠOJI KALBA. Pilietiškumo samprata lietuvių literatūroje VIEŠOSIOS KALBOS PLANAS Tema. Pagrindinė mintis. Funkcinis stilius. Eu uploads ramonaite pilietiskumo savoka. Asis teiginys.


Pilietiškumas – tai aktyvus piliečio santykis su visuomene, įsipareigojimas, atsakomybės prisiėmimas už save ir už bendruomenę, su kuria tapatiniesi. Taip pat tai veikla visuomenės labui, bendrapiliečių teisių, laisvių bei demokratijos gynimas, gerovės Lietuvai siekimas. Aišku, skirtingu istoriniu laikotarpiu pilietiškumas reiškėsi skirtingai. Todėl ir lietuvių literatūroje aprašomas pilietiškumo suvokimas bėgant metams skyrėsi. Kaip antai, Martynas Mažvydas ir Mikalojus Daukša tikėjo, jog svarbiausia savybė laikanti tautą kartu bei puoselėjanti pilietines vertybes – tai lietuvių kalbos išmanymas, ugdymas. Kiek kitaip manė romantikas Maironis teigdamas, jog yra itin svarbu prisiminti garbingą tautos praeitį ir jos gamtą. Dar kitaip pilietiškumą suvokė vienas žymiausių XX amžiaus antrosios pusės lietuvių poetų, dramaturgų Justinas Marcinkevičius, teigdamas, jog pilietinių idėjų suvokimas, skaida yra nacionalinės savigynos būdas tautos nelaisvės sąlygomis. Todėl aš ir pabandysiu paaiškinti kaip pilietiškumo vaizdavimas keitėsi jau minėtų rašytojų kūryboje.

Pirmiausia, tautiškumas ir pilietiškumas kyla iš piliečių sąmonės, kuri ima formuotis tik atsiradus rašytiniam žodžiui, knygai. Lietuvoje pirmoji lietuviška knyga atsirado tik XVI amžiuje. Tai lėmė Europoje pradėjusi plisti Reformacija. Daugiakalbei Lietuvai tai buvo galimybė valstybės gyvenime įtvirtinti lietuvių kalbą, mat protestantizmo pradininkas Martynas Liuteris reikalavo tikėjimą skleisti tautinėmis kalbomis. Lietuvių šviesuoliui, savo veiklą siejančiam su evangelikų liuteronų tikyba, Martynui Mažvydui buvo lemta sukurti pirmąją lietuvišką knygą.

 • Lietuvių kalba Potemės 2018
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Petras
 • 4 puslapiai (1265 žodžiai)
 • Mokykla
 • Lietuvių potemės 2018
 • Microsoft Word 23 KB
 • Pilietiškumo samprata lietuvių literatūroje
  10 - 4 balsai (-ų)
Pilietiškumo samprata lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/pilietiskumo-samprata-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 14 d. 14:51