Pirminė ir antrinė hipertenzija


Medicinos konspektas. Pirminė ir antrinė hipertenzija. Laikoma, kad šią pusiausvyrą trigdo. Antrinė arba simptominė arterinė hipertenzija (5-10%Sisteminės arterinės hipertenzijos struktūriniai pokyčiai. Pokyčiai širdyje. Arterijų pokyčiai. Arterines hipertenzijos komplikacijos. Aterosklerozė. Rizikos veiksniai yra skiriami. Aterosklerozinių pažeidimų raida nėra aiški, skiriami tik tam tikri pažeidimų tipai. Aterosklerozė pasireiškia kaip liga. Aterosklezozės dažniausi pažeidimai ir komplikacijos. Aneurizma - išplonėjimas. Vainikinių arterijų aterosklerozė sukelia ischeminę širdies ligą. Dažniausi sindromai. Ūminio miakardo infarkto komplikacijos (klausimas egzeInfekcinį endokarditą predisponuojantys veiksniai. Komplikacijos. Reumatas yra skiriamas.


1.visi mineti rizikos veiksniai pažeidžia endotelio ląsteles, (kurios iškloja arterijų, venų širdies sienas);

2.kraujo plokštelės (trombocitai ) bei baltieji kraujo kūneliai (monocitai, limfocitai) prikimba prie pažeistos arterijos sienos ir emigruoja į poendotelinį sluoksnį (intimą), čia makrofagai, kurie pateko iš kraujo (kraujyje cirkuliuojami vadinasi monocitai), praryja ir fagocituoja mažo tankio lipoproteinus ir susidaro iš tokių makrofagų putotosios ląstelės.

3.šitie makrofagai išskiria augimo faktorius, kurie skatina lygiųjų raumenų ląstelių preliuferaciją (ląstelių daugėjimas) ir jungiamojo audinio sintezę ir susidaro plokštelė, kuri susideda iš: jungiamojo audinio, lipidinių makrofagų (putotų ląstelių) ir gali būti tokioje plokštelėje lipidų ekstaceliulerių (neląstelių);

4.ši aterosklerozinė plokštelė progresuoja (didėja), jos centras nutolsta nuo kraujagyslės spindžio ir centre, dėl hipeksijos, gali įvykti struktūrų nekrozė ir taip susidaro į košelę panaši masė.

  • Medicina Konspektai
  • 2014 m.
  • Paula
  • 3 puslapiai (1121 žodis)
  • Medicinos konspektai
  • Microsoft Word 15 KB
  • Pirminė ir antrinė hipertenzija
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirminė ir antrinė hipertenzija. (2014 m. Spalio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/pirmine-ir-antrine-hipertenzija.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 15:20