Plieno įgrūdinamumo nustatymas galinio grūdinimo būdu laboratorinis darbas


Medžiagų mokslo laboratorinis darbas.

Laboratorinis darbas plieno įgrūdinamumo nustatymas galinio grūdinimo būdu darbo tikslas. Bendros teorinės žinios. Įrenginiai ir medžiagos. Atstumas nuo krašto , mm. Darbo eiga.


Darbo tikslas: Išmokti nustatyti svarbiausias grūdinamo plieno charakteristikas – užgrūdinamumą ir įgrūdinamumą. Savarankiškai nustatyti pateiktojo plieno užsigrūdinamumą.

Skirtingas grūdinimo terpes atitinka skirtingo kritinio skersmens reikšmės. Aušinimo ramiajame vandenyje intensyvumą prilyginus vienetui, kitų aušinimo terpių intensyvumas yra toks:

Ataušusio užgrūdintojo bandinio vienas šonas šlifuojamas ir kas 1,5 mm matuojamas jo kietumas. Gauti duomenys – kietumo ir atstumo nuo grūdinamojo galinio paviršiaus ─ atidedami grafiko koordinatėse. Atidėtus taškus sujungus sklandžia kreive, gaunama įgrūdinamumo kreivė.

Darbo eiga: Iš pradžių bandinukas buvo kaitinamas krosnelėje iki 800-850oC 30min. Tuomet bandinukas buvo perkeltas iš krosnelės į grūdinimo įrenginio stovelį. Paleista vandens čiurkšlė kad ji apiplautų tik bandinuko galą, laikoma 15min. Su dilde bandinuko paviršiuje padarytas takelis, kuriame kas 1,5mm Rokvelo kietmačiu išmatuotas kietumas. Gauti rezultatai pateikti 1 lent.

Nustatėme pusiau martensitinę zoną, kurios kietumas 50HRC ir atstumas nuo bandinuko galo 16mm. Iš to sužinojome, kad kritinis skersmuo – 30mm.

Plieno įgrūdinamumo nustatymas galinio grūdinimo būdu laboratorinis darbas. (2016 m. Balandžio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/plieno-igrudinamumo-nustatymas-galinio-grudinimo-budu-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 21 d. 12:48