Pobūvių rūšys


Pilietiškumo referatas. Įvadas. Dieniniai pobūviai. Taurė šampano ir taurė vyno. Kviestiniai pusryčiai. Arbatėlė – Ponių kava. Žurfiksas. Vakariniai pobūviai. Kokteilis. Furšetas. Bufetas. Kviestiniai pietūs ir vakarienė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Neoficialius pobūvius dažniausiai rengia įvairios įstaigos, firmos, verslininkai, įmonių vadovai, ar aukštas pareigas užimantys asmenys. Tai gali būti įmonės šventė, sutarties pasirašymo ar sėkmingo kontrakto atšventimas. Pobūviai gali paskatinti artimesnį bendradarbiavimą, verslininkai gali surasti naujų naudingų pažinčių.

Darbo tikslas: atskleisti pobūvių rūšis ir jas išanalizuoti.

Darbo uždaviniai: 1. Apžvelgti dieninius sėdimus ir stovimus pobūvius.

Taurė šampano pobūvis rengiamas kokiam nors asmeniui arba delegacijai pagerbti. Pavyzdžiui, įstaiga gali pakviesti taurės šampano sutarties pasirašymo proga, vadovas pradėdamas eiti savo pareigas. Visi svečiai vaišinami šampanu, raudonuoju ar baltuoju vynu, pyragaičiais, sumuštiniais, vaisiais. Valgius ir gėrimus išnešioja padavėjai arba šeimininkų atstovai. Svečiai vaišinasi stovėdami.

Priėmimo pradžia apie 12 val., trukmė 1 val., šis pobūvis patogus tuo, kad vyksta trumpai ir nereikalauja daug dėmesio.

Šio priėmimo progos glaudžiai susijusios su šalies tradicijomis. Pavyzdžiui, jie gali būti rengiami Velykų sekmadienį, antrą Kalėdų dieną t. y. dažniausiai kitą dieną po labai svarbaus įvykio ar šventės. Kviestiniams pusryčiams nereikia ilgai ruoštis, todėl svečius galima pakviesti prieš kelias dienas. Jiems galima paskambinti telefonu.

Arbatėlė arba Ponių kava rengiama tarp 11 ir 17 valandos ir tęsiasi apie 1.5 valandos. Šie priėmimai labai panašūs, juos dažniausiai rengiama tik moterims, vyrai renkasi labai retai. Priėmimo metu elgiamasi laisvai ir paprastai. Šį bendravimo būdą ypač mėgsta nedirbančios moterys, susirenka pasišnekučiuoti kol vaikai yra mokyklose. Kartais arbatėlė ar kava gali būti rengiama ir kokia nors proga, pavyzdžiui, atvykus giminaitei. Oficialūs kvietimai į šį priėmimą nebūtini (prireikus jie rašomi ranka), galima paskambinti telefonu arba ir visai nepranešti. Šio renginio metu elgiamasi laisviau negu oficialiame priėmime.

Priklausomai nuo viešnių skaičiaus dengiami vienas arba keli stalai. Jie užtiesiami staltiesėmis maždaug 30 cm nuleistais kraštais. Jeigu stalas tik vienas tada jis turėtų būti didelis ir iš visų pusių prieinamas. Vienas jo galas skiriamas arbatai, kitas kavai. Puodeliai su lėkštutėmis ir šaukšteliais padedami šalia kavinuko ar arbatinuko. Ant stalo taip pat padedamas koštuvėlis ir indas panaudotoms arbatžolėms supilti, dar turėtų būti ąsotėlis su grietinėle, cukrinė, lėkštelė su citrinos griežinėliais ir šakute. Siūlyti arbatos maišeliuose nederėtų, bet artimesnių draugų pobūvyje galima sumesti maišelius į arbatinuką ir užplikyti.

Pobūvių rūšys. (2015 m. Kovo 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/pobuviu-rusys.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 27 d. 00:16