Psichologijos knygos refleksija


Psichologijos refleksija. Refleksija. Psichologijos savarankiškas darbas.


Naudodamasi Renatos Arlauskienės knyga „Psichologija“, išsikėliau sau klausimą, kaip aš galėčiau pritaikyti šias temas savo specialybėje. Norėčiau išanalizuoti, kurias psichologijos žinias ir kaip jas pritaikyčiau praktiniame darbe pagal savo studijuojamą specialybę – Buhalterinę apskaitą.

Vos tik atsivertus pirmąją knygos temą pamačiau, kad nebus sunku viską suprasti ir įvertinti, nes yra iškeliami temos tikslai, sudarytas planas ir aprašyta literatūra. Reikalingiausi žodžiai ir sąvokos yra paryškinti, todėl kažko labai ieškoti ir ,,duotis“ po knygą nereikės.

Man labiausiai patiko pirmos dešimt temų: „ASMENYBĖ. KAS TAI?“, ,,GYVENIMO PRASMĖ“, ,,MOTYVACIJA“, „EMOCIJOS“, „VALIA“, „ASMENYBIŲ TIPAI“, ,,CHARAKTERIS“, ,,SUGEBĖJIMAI“, „AŠ – VAIZDAS. SAVĘS VERTINIMAS“ ir ,,ASMENYBĖS TEORIJOS“. Kiekviena tema turi savo išskirtinių sąvokų, apibrėžimų, kuriais remdamasi galėčiau jas pritaikyti savo specialybėje.

Pirmiausia - „ASMENYBĖ. KAS TAI?“. Daugelis net nesusimąstome, kad esame kiekvienas žmogus skirtingas. Jei taip nebūtų, pasaulis neturėtų ryškių gyvenimo spalvų, kurias mes ir sukuriame. Juk studentai, kurie renkasi, ką studijuoti, labiausiai kreipia dėmesį į tai, kas jiems patinka, ką mėgsta veikti. Jie renkasi skirtingas profesijas, nes nėra vienodi. R.Arlauskienės knygoje rašoma, kad ,,asmenybė – tai sistema, jungianti žmogaus psichikos, elgesio bruožus, motyvus, pažinimą ir veiklą į unikalią darnią visumą, kuri išskiria jį iš kitų žmonių tarpo, daro vieninteliu ir nepakartojamu“. Nėra tokio žmogaus, kurio visi veiksmai, elgesys kartotųsi su kito. Todėl mes ir esame asmenybės, individualybės.

  • Psichologija Refleksijos
  • 2015 m.
  • Gitana
  • 4 puslapiai (1132 žodžiai)
  • Kolegija
  • Psichologijos refleksijos
  • Microsoft Word 17 KB
  • Psichologijos knygos refleksija
    10 - 3 balsai (-ų)
Psichologijos knygos refleksija. (2015 m. Balandžio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologijos-knygos-refleksija.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 16 d. 03:47