Psichologinės pagalbos būdai ir priemonės


Psichologijos skaidrės. Psichologinės pagalbos būdai (metodai) ir priemonės Šiauliai. Įvadas. Psichologija (iš graikų k. ) - mokslas apie sielą. Atitinkamai, žmogus ieško psichologinės pagalbos tada. Psichologinės pagalbos metu padedama žmonėms kai jaustis laimingu trukdo. Depresija, liūdesys, vienatvė stresas. Trumpa istorinė apžvalga. Žiloje senovėje buvo manoma, kad aplinkinių požiūriu keistai besielgiantys žmonės yra demonų apsėsti. Renesanso laiku žmones. Perversmas įvyko XX. Šių laikų psichologinės pagalbos būdai (metodai) ir priemonės. Šiandien poveikių priemonių pasirinkimas priklauso nuo specialistų požiūrio. Psichologinės terapijos. Veiksmingiausių psichoterapijos metodų yra 250 ar net dagiau. Į asmenį nukreipta terapija – tai plačiausiai taikomas humanistinės psichoterapijos metodas. Išvada. Kad ir koks būtų psichologinės pagalbos būdų efektyvumas.


Psichologinės pagalbos būdai (metodai) ir priemonės Šiauliai 2015.

Depresija, liūdesys, vienatvė; stresas, įtampa, konfliktai; įvairios baimės, nerimas; psichologinės traumos; sudėtingos gyvenimo situacijos; problemos šeimyniniuose santykiuose; nepasitikėjimas savimi; gyvenimo prasmės praradimas; nesugebėjimas prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių.

Šiandien poveikių priemonių pasirinkimas priklauso nuo specialistų požiūrio. Tie, kurie mano, kad šie sutrikimai yra žmogaus patirties rezultatas, linkę taikyti psichologinę terapiją, kurie galvoja, kad juos lemia žmogaus biologija, pritaria ir gydymui vaistais. Jei manoma, kad psichikos sutrikimai yra atsakas į socialines sąlygas, papildomai siekia keisti „nesveiką“ aplinką. Visas terapijos rūšis galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: psichologinę terapiją, kurios esmė – planinga kvalifikuoto profesionalo ir problemų turinčio kliento sąveiką ir biomedicininę terapiją, kuri tiesiogiai veikia kliento nervų sistemą.

Veiksmingiausių psichoterapijos metodų yra 250 ar net dagiau. Visi jie kildinami iš svarbiausių asmenybės psichologijos teorijų: psichoanalitinės, humanistinės, bihevioristinės ir kognityvinės. Viena iš veiksmingiausių psichoterapijos metodų yra psichoanalizė - tai istorijos atkūrimas, kuri „kapsto“ praeitį nuo vaikystės prisiminimų, sapno ar neseniai patirto išgyvenimo, vildamasi atskleisti dabartį. Jos tikslas – padėti žmogui įžvelgti savo psichikos sutrikimų priežastis ir išanalizuoti juos lydinčius jausmus. Humanistinė psichoterapija – pabrėžia pačiame žmoguje glūdinčias saviraiškos galias, taikant tokią terapiją, skatina žmogaus saviraišką, padedama jam geriau save suprasti ir pripažinti.

 • Psichologija Skaidrės
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Rita
 • 10 puslapių (863 žodžiai)
 • Universitetas
 • Psichologijos skaidrės
 • MS PowerPoint 47 KB
 • Psichologinės pagalbos būdai ir priemonės
  10 - 8 balsai (-ų)
Psichologinės pagalbos būdai ir priemonės. (2015 m. Gruodžio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologines-pagalbos-budai-ir-priemones.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 05:41