Psichologinis spaudimas


Vadybos referatas. Įvadas. Įmonės personalo darbo organizavimo samprata. Įmonės vadovo funkcijų ir vadovo darbo organizavimo įtaka darbuotojų veiklos kokybei. Įmonės veiklos charakteristika. Pareigybių, darbo vietų aprašymas ir reikalavimų profilio formavimas. Reikalavimai pareigybę užimančiam darbuotojui. Organizacinė valdymo struktūra. Personalo parinkimo procedūros pasirinktoms pareigybėms. Įdarbinimui reikalingų dokumentų sąrašas. Atrankos vykdymas. Adaptacijos proceso apibūdinimas. Personalo mokymo organizavimas. Vadovo funkcijų ir darbo organizavimo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Žodynas.


Personalo vadyboje skiriamos dvi stambios dalys: personalo organizavimas ir personalo valdymas.

Protinių pastangų reikalauja įvairūs skaičiavimai bei dokumentų ruošimas ir tvarkymas.

Išvardintų darbo funkcijų, vadovybės užduočių ir nurodymų bei savo pareigų vykdymą.

žinoti geriausių vietinių ir užsienio analogiškų paslaugų ekonominius rodiklius ;

išmanyti rinkos ekonomikos pagrindus, prekių rinką ir konkurenciją, tarptautinę prekybą;

išmanyti muitų ir pridėtinės vertės mokesčių sistemą, didmeninės ir mažmeninės

Atėjusį naują darbuotoją padalinio vadovas supažindina su nauja darbo vieta. Tam skiriama apie 1 val. Darbuotojui skiriamas kuratorius, kuris padės jam adaptuotis naujame darbe. Padalinio vadovas supažindina naujoką su kolektyvu, tam skiriama apie 30 min. Naujokas supažindinamas su įmonės dokumentais, tam reikia sav. Toliau darbuotojas susipažįsta su darbo pobūdžiu, o tai trunka apie 2 sav. Po truputį naujas darbuotojas susipažįsta su įmonės tradicijomis, tai trunka apie mėn. Visas kolektyvas aptaria laukiamus rezultatus pasibaigus adaptacijos laikotarpiui.

Pasibaigus adaptacijos periodui įvertinamas grįžtamasis ryšys, kurio metu su naujoku aptariama darbo vieta, jos trūkumai, darbo aplinka. Direktorius asmeniškai kalbasi su naujoku kaip jam sekasi dirbti, kaip sekasi susidoroti su darbu, kas yra neaišku.

K. Kubiliaus paslaugų įmonėje dirba įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonės, daugiausiai vyrai. Įmonėje veikia du padaliniai: administracija ir transporto skyrius, kuriuose dirba administracijos ir transporto specialistai. Visi darbuotojai yra pavaldūs įmonės vadovui- savininkui.

Kiekvienas darbuotojas ateidamas į darbą privalo pateikti: gyvenimo aprašymą, sveikatos knygelę, socialinio draudimo pažymėjimą, privalomojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, paso arba asmens tapatybės kortelę, dokumento apie išsilavinimą kopiją, kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimų, sertifikatų kopijas, prašymą priimti į darbą. Priėmus visus dokumentus vykdoma darbuotojų atranka, atrinkus geriausią specialistą vykdoma jo adaptacija įmonėje. Taip pat šioje įmonėje vykdomi vairuotojų mokymai.

Kubilius t.y. vadovas-savininkas vadovauja visiems darbuotojams, koordinuoja tarpusavio bendradarbiavimą, nustato pareigas, paskirsto išteklius ir stebi, kad būtų laikomasi įmonės vidaus taisyklių ir LR įstatymų.

  • Vadyba Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4083 žodžiai)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 111 KB
  • Psichologinis spaudimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Psichologinis spaudimas. (2015 m. Lapkričio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/psichologinis-spaudimas.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 05 d. 20:40