Pulsas, kraujospūdis ir kraujo tekėjimo greitis


Biologijos skaidrės. Pulsas, kraujospūdis ir kraujo tekėjimo greitis. Kas yra pulsas? Pulsas – ritmingas, arterijų sienelių bangavimas. Pulsas. Geriausiai pulsas apčiuopiamas. Kraujospūdis. Kraujospūdis – spaudimas, susidaręs tekant kraujagyslėmis kraujo srovei. Didžiausias kraujospūdis yra aortoje ir arterijose. Kadangi kraujospūdis įvairiose kraujotakos sistemos dalyse yra skirtingas. Kraujospūdis matuojamas manometru. Didžiausias kraujo tekėjimo greitis yra aortoje. Kapiliarai susilieja į venas, ir bendras kraujagyslių spindis vis mažėja. Filmukai.


Geriausiai pulsas apčiuopiamas ten, kur stambios arterijos yra arti kūno paviršiaus, o po jomis yra kaulas. Pvz: Vidinė riešo pusė, smilkiniai, kaklo šonai.

Didžiausias kraujospūdis yra aortoje ir arterijose. Kraujui tekant toliau, spaudimas mažėja. Kraujas yra klampus skystis, todėl jam tekant kraujagyslėmis, atsiranda trintis. Ją nugalėdamas kraujas pamažu praranda spaudimą, sukeltą širdies skilvelių susitraukimo. Spaudimas gerokai sumažėja arteriolėse. Kapiliaruose ir venulėse jis mažėja daugiau, o viršutinėje ir apatinėje tuščiojoje venoje esti mažiausias.

Kraujospūdis matuojamas manometru. Ramybės būsenoje esančio žmogaus normalus kraujospūdis lygus 120 mm gyvsidabrio stulpelio, širdžiai susitraukiant, ir 60-80 mm Hg, širdžiai atsipalaiduojant.

  • Biologija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Kamilemee
  • 11 puslapių (363 žodžiai)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 491 KB
  • Pulsas, kraujospūdis ir kraujo tekėjimo greitis
    10 - 6 balsai (-ų)
Pulsas, kraujospūdis ir kraujo tekėjimo greitis. (2014 m. Gruodžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/pulsas-kraujospudis-ir-kraujo-tekejimo-greitis.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 04:13