Radauskas eilėraščių analizė


H radauskas malda i blondine analize. Malda i blondine analize.

Lietuvių interpretacija. Radauskas eilėraščių analizė.


Henriko Radausko, vieno žymiausių dvidešimtojo amžiaus lietuvių modernistų, nuomone, poezija yra tarsi pasakos suaugusiems, turintiems fantaziją ir keliantiems galvą aukščiau bliūdo, iš kurio valgoma, todėl autoriaus eilėraščiai panašūs į artistiškus spektaklius ir stebuklingas pasakas. Tai buvo neįprasta to meto kūriniams, tad jo lyrika nebuvo iki galo suprasta. Poetas kūrė magiško pasaulio vaizdą, kuris buvo gamtiškas, ryškus ir spalvingas, o pats Radauskas atsiribojęs nuo miesto, tautos šaukimo bei politikos. Tokį fantastinį pasaulio kūrimą, kuriame net daiktai atgyja ir tampa personažais, atskleidžia eilėraščiai “Pasaka” bei “Malda į blondinę”.

   “Pasaka” jau savo pavadinimu nurodo kūrinio temą. Tik ši pasaka kiek neįprasta - tai nėra kokia nors konkreti istorija, turinti aiškų siužetą. Pirmoje strofoje parodoma pasakos, kaip daikto, kelionė nuo žmogaus iki žmogaus.

“Malda į blondinę” - ironiškas maldos pateikimas.

Radauskas eilėraščių analizė. (2015 m. Lapkričio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/radauskas-eilerasciu-analize.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 20:35