Radioaktyviojo spinduliavimo šaltinio aktyvumo tyrimas laboratorinis darbas


Transporto laboratorinis darbas. Radioaktyviojo spinduliavimo šaltinio aktyvumo tyrimas laboratorinis darbas


Į cilindro viduje esančią išpjovą įdėti iš eilės medinę bei plastikinę plokšteles. Impulsams apskaičiuoti skirti 6 min. Apskaičiuoti sugerties koeficientą.

Darant matavimus buvo nustatyta kad spinduliavimo šaltinio yra 1,22 Ba. Matavimo metu buvo nustatyta , kad plastikas penkis kartus geresnis negu kartonas

Protono sukinio kvantinis skaičius s = ½, todėl jam taikomas Paulio principas. Protono magnetinis momentas čia dydis yra magnetinio momento vienetas, kuris vadinamas branduoliniu magnetonu. Protono savasis magnetinis momentas apie 660 kartų mažesnis už elektrono orbitinį magnetinį momentą (Boro magnetoną). Protonas nėra elementarioji dalelė.

To paties elemento vienas izotopas nuo kito skiriasi fizikinėmis savybėmis. Pavyzdžiui, vieni jų gali būti stabilūs, kiti radioaktyvūs, gali skirtis elektriniais bei magnetiniais momentais ir kt. Tačiau lengviausių elementų izotopai šiek tiek skiriasi ir cheminėmis savybėmis.

Radioaktyviojo spinduliavimo šaltinio aktyvumo tyrimas laboratorinis darbas. (2015 m. Lapkričio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/radioaktyviojo-spinduliavimo-saltinio-aktyvumo-tyrimas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 14 d. 21:09