Raidos psichologija referatas


Psichologijos referatas.

Raidos psichologija referatas Fiziniai požymiai. Kognityvinė raida. Psichosocialiniai požymiai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Savo stebimąjį pasirinkau 16 metų paauglį vaikiną, kuris yra mano brolis. Išsirinkti nebuvo sunku, nes turiu viena brolį, kurį gana dažnai matau grįžusi iš studijų, jo pasikeitimus nėra sunku pastebėti, nes pažįstu labai gerai ir gana gera sutariame. Manau, kad stebėti ir pastebėti neturėtų būti sunku, nes tai, kad pažįstu labai gerai padės pastebėti net ir nemolonius dalykus, kuriuos įprastai galbūt nepastebėčiau. Savo paauglį brolį priskirčiau viduriniosios paauglystės amžiaus tarpsniui, kuiam yra priskiriami 14- 17 metų paaugliai. Nors skirtingose literatūrose galima rasti skirtingų paauglystės amžiaus skirstymų.

Pradėsiu nuo fizinių požymių, kurie būdingi paaugliams brendimo metu, ypatingai viuriniamiajme paauglystės trapsnyje. Gausu įvairių bruožų, papasakosiu apie pagrindinius, tai yra kūno masės didėjimas, smegenų vystymasis, plaukelių augimas. Tokiame amžiaus tarpsnyje, t.y. viduriniosios paauglystės metu, vyksta staigus ūgio ir svorio didėjimas. Paauglys tampa vis daugiau panašus į suaugusį žmogų ir vis mažiau panašus į vaiką. Tokie pokyčiai verčia paauglį telkti dėmesį į savo kūną (Žukauskienė, 2012; Navickas, Vaičiulienė, 2010; Gučas, 1990). Mano stebimam broliui, tai pasireiškė stipriausiai, per metus paaugo maždaug 10 cm, pralenkė mama bei mane, tapo vienu aukščiausių berniuku savo klasėje. Svoris taip pat paaugo, bet kai keitėsi ūgis, tai ūgis bei svoris atitinka visas normas. Labai atkreipė dėmesį paauge pečiai, pradėjo augti ūsai. Kūnas pradėjo bresti labai greitai. Fiziologinės ir psichologinės permainos, susijusios su lytine branda, reagavimas į sparčiai kintančią išvaizdą (Navickas, Vaičiulienė, 2010).

Kitas dalykas būdingas paaugliui pagal Navicko V. ir Vaičiulienės A. literatūrą, tai verbalinių įgūdžių išvystymas. Paauglys išvystyto naujus verbalinius įgūdžius, įsisavina sudėtingesnes sąvokas, mokydamasis prasmingai išreikšti save. Stebimasis dar nevisiškai geba išreikšti save per verbalinę kalbą, dažnai sunku pastebėti ko jis siekia savo elgesiu.

Kitas bruožas - siekimas emocinės ir psichologinės nepriklausomybės nuo tėvų, pagal literatūrą (Žukauskienė, 2012; Navickas, Vaičiulienė, 2010; Gučas, 1990), yra tik iš dalies būdingas mano stebim broliui. Dažnai pastebiu, kad jis stengiasi būti nepriklausomas nuo tėvų tik jam palankiose ir patogiose situacijose, o situacijose, kuriose reikėtų įdėti daugiau savo pastangų jis linkęs būti dar mažu vaiku, kuriam viską padaro bei padeda tėvai. Tai galima būtų priskirti svyravimui tarp troškimo būti priklausomu ir poreikio tapti nepriklausomu (O. Rankas).

 • Psichologija Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Ieva
 • 8 puslapiai (1887 žodžiai)
 • Universitetas
 • Psichologijos referatai
 • Microsoft Word 25 KB
 • Raidos psichologija referatas
  10 - 1 balsai (-ų)
Raidos psichologija referatas. (2017 m. Lapkričio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/raidos-psichologija-referatas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 13 d. 19:01