Raidos teorijos


Psichologijos skaidrės. Raidos teorijos.  ĮVADAS Psichologai ne tik aprašo žmogaus raidą.   Darbo tikslas supažindinti su psichologinės raidos teorijomis   Uždaviniai Aprašyti E. Kognityvinė teorija   kognityvinės teorijos atstovai teigia. Piaget idėjos šveicarų psichologas j. Kognityvinės teorijos vertinimas kognityvinė teorija daugelyje šalių pakeitė vaiko mokymo pobūdį. Piaget teorija yra. Psichoanalitinė teorija psichoanalitinė teorija pabrėžia. Freudas skyrė asmenybės teorinis komponentus – Id. Pagriniai e. eriksono teorijos teiginiai daugelis freudo mokinių patys tapo žymiais teoretikais. Dirbdamas su indėnais, Eriksonas pastebėjo kai kuriuos simptomus. Elgesio akcentavimas bihevioristai daugiausia dėmesio skiria tam. Skirtingai nuo psichoanalitinės ir kognityvinės teorijų atstovų. Jei alkanas šuo užuos maistą (stimulas). Klasikine sąlyginė reakcija žymus rusijos mokslininkas fiziologas i. Socialinės kognicijos kryptis socialinės kognicijos krypties atstovai tirdami domisi tuo.


KOGNITYVINĖ TEORIJA   Kognityvinės teorijos atstovai teigia, kad žmogaus mąstymas yra aktyvus ir kūrybiškas. Žymiausias šios teorijos atstovas Piaget manė, jog vaikai ir suaugę žmonės kuria protines schemas, kurios padeda organizuoti savęs suvokimą ir patyrimą.

SOCIALINĖS KOGNICIJOS KRYPTIS Socialinės kognicijos krypties atstovai tirdami domisi tuo, kaip vaikas mąsto ir samprotauja apie save ir apie jį supantį socialinį pasaulį, kaip šie procesai rutuliojasi ir kaip jie susiję su socialiniu elgesiu. Kaip ir informacijos apdorojimo požiūris, ši socialinės kognicijos kryptis nėra atskira vientisa teorija. Greičiau tik tam tiktas požiūris, pabrėžiantis aktyvias vaiko pastangas suteikti savo socialinei patirčiai prasmę. Didžiausią įtaką šiam požiūriui suformuluoti padarė J. Piaget teorija. Jo nustatytos pažintinės vaiko raidos stadijos leido atsirasti teorijoms apie tai, kaip vaikas supranta draugystę.

Raidos teorijos. (2014 m. Spalio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/raidos-teorijos.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 14 d. 11:56