Referatas apie finansus


Finansų referatas. Finansų funkcijos. Pinigų kilmės teorijos. Pirmykščiai daiktiniai pinigai. Pirmykščiai metaliniai pinigai. Pirmykštės monetos. Lietuvos pinigai. pirmieji lietuvių pinigai. Pirmosios Lietuvos monetos. Lietuvos pinigai nuo 1918 m. iki šių dienų (xxi a. ).


Finansai yra istorinė kategorija, kadangi nagrinėja ekonominius santykius, kurie atsiranda formuojant, paskirstant ir naudojant valstybės pinigines lėšas (fondus), atsižvelgiant į visuomenninę formaciją (santvarką), egzistuojančią valstybėje.

Finansai kaip sąvoka atsirado kartu su prekybinių – piniginių santykių atsiradimu, vystantis ir stiprėjant valstybės funkcijoms ir poreikiams. Terminas „finansai“ kildinamas iš lotyniško žodžio „financia“, kuris reiškia grynus pinigus, pajamas. Būtent tokia pradine reikšme finansai buvo pradėti naudoti XIII-XV a. Italijoje (bet šis terminas nereiškė valstybės finansų). Kodėl Italijoje? Tuo laiku Italijos miestai Florencija, Venecija, Genuja tapo stambiais Europos prekybos ir bankininkystės centrais ir finansų (pajamų, pinigų) reikšmė juose įgavo svarbią reikšmę anksčiau nei kitur. Vėliau finansų terminas išplito ir kitose šalyse, įgavo tarptautinį aspektą ir buvo pradėtas naudoti jau kaip platesnė sąvoka, siejama su piniginių santykių sistema, piniginių išteklių valstybėje mobilizavimu valstybės politinėms ir ekonominės funkcijoms įgyvendinti.

„Finansai“ kaip sąvoka paprastai asocijuojasi su tais visuomenės gyvenime vykstančiais procesais, kuriuos lydi piniginės lėšos (tiek grynaisiais, tiek negrynaisiais pinigais). Tačiau piniginių lėšų judėjimas pats savaime dar neatskleidžia finansų ir finansinių santykių esmės. Finansinių santykių esmė – gamybiniai santykiai. Finansai kaip ekonominė kategorija egzistuoja ne todėl, kad jie išreiškiami piniginių lėšų judėjimu, bet todėl, kad jie susiję su gamybiniais (ekonominais) santykiais.

Kontrolės funkcija gali būti vykdoma plačiau ar siauriau, apimdama platesnę ar siauresnę finansų veiklos sritį. Fiansų kontrolės funkcijos įgyvendinimo išsamumas ir gilumas priklauso nuo visos šalies ekonomikos finansinės drausmės. Finansinė drausmė – tai privaloma visoms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms ir pareigūnams finansinio ūkio vedimo tvarka, nustatytų normų ir taisyklių taikymasis, finansinių įsipareigojimų vykdymas.

 • Finansai Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Agata
 • 12 puslapių (3882 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 50 KB
 • Referatas apie finansus
  10 - 2 balsai (-ų)
Referatas apie finansus. (2015 m. Birželio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/referatas-apie-finansus.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 21 d. 17:49