Rūgštys, bazės ir druskos


Normalios ir rugscios druskos. Magnio baze. Normalios ir rugscios druskos gavimas.

Chemijos laboratorinis darbas. Rūgštys, bazės ir druskos. Metalų hidroksidų gavimas, veikiant metalų oksidus vandeniu. Amfoterinių hidroksidų gavimas. Druskų gavimas, veikiant rūgštis šarmais. Rūgščių druskų gavimas. Bazinių druskų gavimas. Rūgšties gavimas, tirpinant nemetalo oksidą vandenyje.


Lakmuso popierėlio lapelis paružavėjo vadinasi terpė rūgštinė, t.y.sieros oksidas SO2 yra rūgštinis, o rūgštinius oksidus jungiant su vandeniu susidaro rūgštys.

Pirmuoju atveju pridėjus per daug šarmo gauname normalia druską.

Antruoju atveju pridėjus mažai šarmo gauname bazinę druską, kurį pakaitinta skyla į normalią druską ir bazę t.y.kaitinant jis skyla į du vario junginius, nes hidroksido jonas yra bazinė liekana, o rūgštinė liekana. Kad išsiskyrė normali druska parodo balkšvos nuosėdos išsiskyrusios mėgintuvėlyje.

Lakmuso popierėlis mėlynai pažaliavo, terpė šarminė, todėl magnio hidroksidas bazinis, o magnio oksidas MgO yra bazinis oksidas.

Bazinius oksidus jungiant su vandeniu visada susidaro bazė (hidroksidas), šiuo atveju magnio hidroksidas.

Rūgštys, bazės ir druskos. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/rugstys-bazes-ir-druskos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 20 d. 05:23