Sakmės ir padavimai


Padavimai apie zemaitija. Zemaiciu tarme sakmes. Kuo sakmes ir padavimai panasus i pasakas. Sakmiu veikejai. Padavimai sakmes apie zemaitija. Kas yra sakme ir padavimas. Sakmiu verte. Zemaiciu sakmes. Padavimu veikejai. Kuo skiriasi padavimai nuo sakmiu.

Lietuvių skaidrės. Sakmės ir padavimai. Pasakojamosios tautosakos mažos apimties fantastinis kūrinys. Grožinėje literatūroje sakmė. Mitologinės sakmės. Pasakoja apie neegzistuojančias mitines būtybes. Etiologinės sakmės. Aiškina senovės žmogui nesuprantamus dalykus. Istorinės sakmės. Vaizduoja tam tikrų konkrečių istorinių arba geografinių objektų. Kas sudaro sakmę? Sakmę sudaro vienas ar keli įvykiai. Sakmės pabaiga visada reikšminga. Sakmių veikėjai dažniausiai būna. Sakmės nuo pasakų skiriasi tuo, kad jų pagrindas. Padavimas. Prie padavimų apie konkrečių paminklų kilmę šliejasi padavimai. Padavimų vertė ir reikšmė.

Sakmės ir padavimai. (2013 m. Balandžio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/sakmes-ir-padavimai.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 16 d. 19:03