Šaldymo sistemos laivuose


Laivybos referatas. Įvadas. Principinė šaldymo sistema. Kompresorius. Garintuvas ir kondensatorius. Agentai. Išvados. Literatūra. Iliustraciju sąrašas.


Šaldymas pradėtas nauduoti greitai gendantiems maisto produktams laikyti, šiuo metu nėra ūkio šakos kuri nenauduotu šaldymo prietaisų. Dirbtinis šaltis naudojamas ilgam užšaldyti maistą uždaruose patalpose, laivuose dirbtinis šaltis skirtas užšaldyti žuviai ar kitai produkcijai. Beto šaltis yra naudojamas ir metalų grūdinimo technologijose, medicinoje, uždaruose ledo čiuožyklose ir kitose srityse. Dažniausiai šaldymo mašinose naudojamas amoniakas ar freonas, kurie veikia kaip šalčio agentai. Kompresoriaus pagalba jie sukuria dirbtini šaltį. Dirbtinis šaltis tai žemos temperatūros sukurimas tam tikroje patalpoje ar procese.

Tam kad vyktu šaldymo procesas turi būti sudaryta paprasčiausia tiesioginio išgarinimo šaldymo sistema. Vienas iš svarbiausiu sitemos dalių yra garintuvas gebantis savo paviršiumi perduoti šaltį, per kurį agentas sutraukia šilumą iš erdvės arba produkto. Vamzdžiu žemo slėgio garai patenka iš garintuvo į kompresorių. Kompresorius geba pats siurbti garus iš garintuvo tad juos atsiurbes suspaudžia, garų temperatūra ir slėgis pakyla iki tinkamo lygio, tam kad jie galėtų kondensuotis. Vamzdžiu aukštos temperatūros ir slėgio garai susispaudžiami ir kompresoriaus veikiami patenka į kondensatorių. Per kondensatoriu agentas atiduoda savo šiluma ir yra atvesinamas, todėl garai susispaudžia. Papildomas kiekis agento yra atskiroje talpoje, skystos būsenos, agentas nenutrūkstamai tiekiamas į garintuva. Per linijos vamzdį skystas šaldymo agentas patenka iš papildamos talpos į šaldymo agento reguliatorių kuris ir suregulioja agento kieki. Šaldymo agento suvartojimo reguliatorius dozuoja atitinkamą šaldymo agento kiekį, patenkantį į garintuvą, ir sumažina jo virimo slėgį, esant žemai temperatūrai.

 • Laivyba Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Vilkas275
 • 11 puslapių (1150 žodžių)
 • Mokykla
 • Laivybos referatai
 • Microsoft Word 216 KB
 • Šaldymo sistemos laivuose
  10 - 5 balsai (-ų)
Šaldymo sistemos laivuose. (2015 m. Gruodžio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/saldymo-sistemos-laivuose.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 23:56