Salomėja Nėris Alyvos eilėraščio analizė interpretacija


Salomeja neris alyvos analize. Alyvos analize. Salomejos neries alyvos analize. S neris alyvos analize. Alyvos salomeja neris analize. Neris alyvos analize. S neris alyvos. Alyvos salomeja neris. S. neris alyvos. S.neris alyvos analize.

Lietuvių analizė. Salomėjos Nėries eilėraščio „Alyvos“ analizė ir interpretacija.


Alyvmedžių žydėjimas atskleidžia eilėraščio spalvą. Violetinė reprezentuoja magiją, paslaptį. Gyvybės kaita, mirtis ir gimimas nėra nuspėjamas ir aiškiai suvokiamas procesas. Visa tai gaubia nežinia, paslaptis, kuri atsispindi analizuojamame eilėraštyje. Eilėraščio spalvą galima susieti su eilėraščio žmogaus apmąstymais. Jis galvoja apie tai, ko niekas negali paaiškinti – žmogaus laikinumu, gamtos ir gyvybė kaita. Lyrinis subjektas yra jautrus, artimas skaitytojui, kadangi dažnai save įvardija ir primena (manęs nebuvo, mano širdies). Lyrinis „aš“ analizuojamame eilėraštyje yra visada centre, ką būtų galima įvardyti kaip neoromantikų bruožą.

Kūrinys „Alyvos“ išsiskiria savo paprastumu ir jausmo grynumu. Problemos aktualumas ir eilėraščių struktūros paprastumas yra tai, kuo S. Nėries eilėraščiai žavi skaitytojus. Jų melodingumas verčia skaityti ištisus eilėraščių rinkinius. Tačiau juk ne veltui poetės kūriniai tapo lietuvių mėgiamomis, o galbūt net ir tautos dainomis.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2013 m.
  • Muras
  • 1 puslapis (335 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 8 KB
  • Salomėja Nėris Alyvos eilėraščio analizė interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Salomėja Nėris Alyvos eilėraščio analizė interpretacija. (2013 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/salomeja-neris-alyvos-eilerascio-analize-interpretacija.html Peržiūrėta 2017 m. Kovo 30 d. 00:03