Salomėja Nėris Namo interpretacija


Salomeja neris namo analize. S.neris namo analize. Eilerascio namo analize. Salomeja neris eilerastis namo analize. Salomeja neris namu ilgesys. S neris namo. Namo analize. S.nėris namo. Eilerastis namo. Salomejos neries eilerascio namo analize.

Lietuvių interpretacija. Salomėja nėris „Namo“ interpretacija.


Salomėja Nėris – žymi ir ryškų pėdsaką lietuvių literatūros istorijoje palikusi poetė –neoromantikė, kurios kūrybos laikotarpis siejamas su XIX a. viduriu. S. Nėris parašė šešis eilėraščių rinkinius. Visi jie persmelkti romantinių nuotaikų dvelksmu, kartais peraugančiu į sentimentalizmą, vyraujanti eilėraščių tematika – meilė Tėvynei, jos ilgesys. S. Nėries poezijai būdingas lyriškumas, jos eilėraščiai tikslūs ir išbaigti, poetės kuriami vaizdai yra aiškūs ir konkretūs.

Eilėraštis „Namo“ priklauso rinkiniui „Lakštingala negali nečiulbėti“. Rinkinys buvo išleistas 1945 m., todėl nekeista, jog tai karo tragizmą ir padarinius atspindinčios eilės, kuriose atsiskleidžia poetės apmąstymai apie padarytas klaidas, gausu nostalgiškų gimtosios kalbos, Tėvynės ilgesio nuotaikų. Eilėraščio „Namo“ pavadinimas aiškiai nurodo, kad bus kalbama apie kelionę namo, namų ilgesį. Namai – tai šeima, artimųjų ratas, tarpusavio supratimas ir šiluma. Kelionė namo – tai grįžimas prie šeimos židinio, kur jauku ir gera, kur galima džiaugtis artimųjų buvimu. Eilėraštyje piešiamos dvi skirtingos erdvės – artima savų namų ir konkreti eilėraščio veiksmo vietos tolimame Urale. Kūrinio laikas – tai persipynę prisiminimai su realia dabartimi. Eilėraščio kompozicija žiedinė, vyrauja lyrinio subjekto retoriniai klausimai ir dialogas.

Salomėja Nėris Namo interpretacija. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/salomeja-neris-namo-interpretacija.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 15 d. 14:18