Šaltasis karas slaptosios tarnybos šnipai.


Istorijos referatas. Šaltasis karas. Šaltojo karo pradžia. Agentai ir šnipai. Slaptosios tarnybos šaltojo karo metais. Slaptųjų tarnybų ginklas – meilė. Informacijos perdavimas. Šaltojo karo pabaiga. Literatūra:.


Šnipų veikla ir slaptieji agentai jau seniai žadina žmonių fantaziją. Slaptosioms tarnyboms reikalingi ne tik tokie herojai kaip Džeimsas Bondas, bet ir „kurmiai“, kurie gyvena normalų gyvenimą, sunkiai renka žinias ir jas perduoda svetimai valstybe. Kai kurie šnipai dirba tik už pinigus, kiti – iš asmeninių įsitikinimų. Šaltojo karo metais prie tokių buvo priskiriami žmonės šnipinėję Vakaruose ir norėję padėti nugalėti komunizmui.

Konfliktas tarp Vakrų valstibių ir komunistinio Rytų bloko, skatino abi puses steigti slaptasiais tarnybas ir šnipinėti vieną kitą. Šnipų buvo pilna visur.

Tarybų Sąjunga agentais užverbavo Vakaruose gyvenančius komunistus. Donaldas Macleanas, teikęs žinių Tarybų Sąjungai, dirbo Vašingtone, Britanijos pasiuntinybėje diplomatu. Kim Philby buvo tipiškas dvigubas agentas. Iš pradžių jį užverbavo sovietai, po to jis padarė krjerą britų slaptojoje tranyboje. Klausas Fluchas, vokiečių fizikas, 1933 m. nuo nacių pabėgo į Didžiąją Britaniją. Vėliau jis vykdė amerikiečių atominės bombos kūrimo programą ir tuo pačiu metu buvo Tarybų Sąjungos šnipas. Anglas meno istorikas Anthony Blunt‘as, dirbdamas Kembridžo universiteto docentu, verbavo agentus sovietinei slaptajai tarnybai.

  • Istorija Referatai
  • 2013 m.
  • Martynas
  • 3 puslapiai (762 žodžiai)
  • Istorijos referatai
  • Microsoft Word 361 KB
  • Šaltasis karas slaptosios tarnybos šnipai.
    9 - 3 balsai (-ų)
Šaltasis karas slaptosios tarnybos šnipai.. (2013 m. Gegužės 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/saltasis-karas-slaptosios-tarnybos-snipai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 21 d. 06:39