Sarbievijus kūryba skaidrės


Sarbievijaus kurybos bruozai. M. sarbievijaus kūryba. Sarbievijus kuryba rasinys. Darbas sarbievijaus kūryboje. Sarbievijus rasinys. Sarbievijus kuryba interpretacijos. Sarbievijus prezentacija. Kaip sarbievijus susijes su horacijumi. Motiejaus kazimiero sarbievijaus 9 kurybos bruozai. Sarbievijaus poezijos bruozai.

Lietuvių skaidrės. Pamokos uždavinys. Sarbievijaus portretas Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje. Apie Sarbievijų. Sarbievijaus kūrybos laikotarpiai. Kūrybos tematika, problematika. Kūrybos tematika. Horacijaus ir Sarbievijaus kūryba Skirtumai ir panašumai. Horacijus ir Sarbievijus. Apibendrinimas.


Motiejus Kazimieras Sarbievijus (1595-1640) Kuo ypatinga jo kūryba?

Remiantis pateikties medžiaga ir sukauptomis žiniomis parašyti 130 – 150 ž. literatūrinio rašinio pastraipą tema „ Kokias vertybes gina Lietuvos Horacijus?“(privaloma M. K. Sarbievijaus kūryba).

Motiejus Kazimieras Sarbievijus (lot. Mathias Casimirus Sarbievius, lenk. Maciej Kazimierz Sarbiewski), kurio vardu pavadintas kiemas, buvo Vilniaus akademijos auklėtinis, vėliau profesorius.

Iki išvykstant į Romą; 2) Studijos Romoje; 3) Kūrybos laikotarpis grįžus iš Romos.

Perėmęs iš Horacijaus gana daug temų, motyvų, filosofinių nuostatų (saikingumo, dvasios ramybės, aukso vidurio), Sarbievijus iš esmės pakeitė dvi iš jų: požiūrį į mirtį ir raginimą carpe diem. Ir vienas, ir kitas kalbėdami apie mirtį vartoja urnos, valties įvaizdžius. Skirtumai: mirties artėjimas Horacijui kėlė liūdesį ir baimę (todėl jis sakė Carpe diem), o Sarbievijui mirtis nekėlė baimės, nes jis mąstė apie tikrąjį gyvenimą.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2013 m.
  • Donata
  • 12 puslapių (380 žodžių)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 1547 KB
  • Sarbievijus kūryba skaidrės
    8 - 4 balsai (-ų)
Sarbievijus kūryba skaidrės. (2013 m. Rugsėjo 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/sarbievijus-kuryba-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 15:38