Šeima vertybė


Sociologijos kursinis darbas. Įvadas. Šeimos teorinė samprata. Šeimos samprata. Santuokos reikšmė. Šeima kaip vertybė. Doroviniai šeimos pagrindai. Sutuoktinių pareigos. Doroviniai santykiai. Šeima kaip vertybė. Tyrimo imtis. Šeimos kaip vertybės tyrimas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Daugiausiai šeimose ugdoma vertybė, susijusios su požiūris į žmogų t.y. tolerancija kitataučiams, kitų konfesijų atstovams, tai pat gėrio vertybė, meilė Tėvynei, gimtoji kalba bei tatos kultūra. Mažiausiai dėmesio skiriama tokių vertybių ugdimui kaip požiūris į religiją (žr. 7 pav.).

Dauguma respondentų savo šeimose ugdo požiūrio vertybę į žmogų, mažesnė dalis atsakė, kad jų šeimoje yrameilė Tėvynei, gimtoji kalba, gamtos kultūra, mažiausia respondent dalis mano, kad jų šeimoje yra ugdomas požiūris į religija.

Daugiausia atsakiusiųjų respondentų norėtų, kad būtų vertinama meilė, mažiau apklaustų respondentų nuomone labiausiai vertinamos: pinigai, socealinis statusas, gerumas pinigai, kad pinigai, išorinis grožis, kad pimigai, galia, pinigai, karjera ir mažiausiai respondentų atsakė, kad alus.

Šeima vertybė. (2014 m. Gegužės 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/seima-vertybe.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 20:39