Senoves Indija. Servijaus Tulijaus reformos ir jų reikšmė Romai.


Senoves indija skaidres. Indijos gyventojai skaidres. Senovės indijos sukuosenos. Skaidres apie senoves indija. Senovės indija projektas.

Istorijos esė. Senovės Indija. Gyventojai. Šaltiniai. Istoriografija. Seniausioji Indija. Indija XV – VI a. Pr. Kr. Magadhos iškilimas. Maurjos valstybės sukūrimas. Budizmas ir jo istorinis vaidmuo. Sprendžiant iš archeologinių iškasenų, Indijos teritorijoje žmonių gyventa jau paleolite. III tūkstantmečio viduryje Indo slėnyje įsikūrė miestai kuriuos archeologai aptiko XX a. I tūkstantmetyje pr. Kr. susikūrė valstybės, kurias į vieningą karalystę sujungė pirmieji Maurijų dinastijos (321 – 187 m. pr. Kr.) valdovai. Indija tai – milžiniška šalis, kas iš dalies paaiškina jos gamtos sąlygų įvairovę. Jos terito¬rijoje esama žemumų ir kalnų, bevandenių dykumų ir vietovių, kur gausiai palyja, stepių ir neįžengiamų džiunglių. Ši civilizacija savo teritorijos didumu ir gyventojų skaičiumi jau tolimoje praeityje, kaip ir dabar, buvo viena iš stambiausių valstybių Azijoje. Griežtos pačios gamtos sukurtos ribos atkirto ją nuo išorinio pasaulio ir pasunkino ryšius su kitomis šalimis ir tautomis. Iš pietų, pietvakarių ir pietryčių ją skalauja neaprėpiami Indijos vandenyno, Arabijos jūros, Bengali¬jos įlankos vandenys, iš šiaurės – užstoja didžiausias ir aukščiausias pasaulyje kalnagūbris – Himalajai. Kalnų kliūtys, nors ir ne tokios neįveikiamos, bet gana galingos, skiria Indiją nuo Irano ir rytuose – nuo Indokinijos.


Ankstyvajam budizmui studijuoti pagrindinis šaltinis yra legendų ir Tipatiko sentencijų rinkinys.

Visiškai tikrai datuoti galima karaliaus Ašokos ediktus (III amžiuje pr.Kr.), iškaltus uolose. Juose kalbama apie šio karaliaus karus ir religinę politiką.

Pagrindinius įrankius ir ginklus šių miestų gyventojai gaminosi iš vario, paskiau net iš žalvario. Geležis buvo visiškai nežinoma. Kai kurie įrankiai, pavyzdžiui, noragai, buvo tebegaminami iš titnago.

  • Istorija Esė
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (3901 žodis)
  • Istorijos esė
  • Microsoft Word 21 KB
  • Senoves Indija. Servijaus Tulijaus reformos ir jų reikšmė Romai.
    10 - 3 balsai (-ų)
Senoves Indija. Servijaus Tulijaus reformos ir jų reikšmė Romai.. (2010 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/senoves-indija-servijaus-tulijaus-reformos-ir-ju-reiksme-romai.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 21 d. 03:40