Skaitiniai metodai Jakobio - pusiaukirtos


Matematikos kursinis darbas. Kaunas 2006 metai Teorija Uždavinio formulavimas. Netiesinis Jakobio metodas. Pusiaukirtos metodas. Programa Programų langai Tiriamoji programa. Galutinė programa. Programų tekstai. Lygčių sistema. Lygtis x.


čia - funkcijos, nusakytos n – matės vektorinės erdvės srityje D. (1) sistemą galima užrašyti viena vektorine lygtimi

čia f(x) – vektorinė funkcija, kurios koordinatės yra funkcijos ir kuri n – matę vektorinę erdvę transformuoja pačią į save. Reikia rasti vektorių ,tenkinantį (1) sistemą.

eps (ε) – šaknies apskaičiavimo tikslumas.

Turime rasti lygties F(x) = 0 šaknį tikslumu eps.

Pusiaukirtos metodas visada konverguoja, jei tik F(x) intervale (a;b) yra tolydžioji funkcija ir , tačiau konvergavimo greitis mažas.

Įvedam pradinius sprendinius,maksimalų išorinių iteracijų skaičių, maksimalų vidinių iteracijų skaičių, maksimalų izoliacinių žingsnių skaičių, kurių programa skaičiuodama negalės viršyti. Įvedam norimą izoliacinį žingsnį.Įvedę visus dydžius spaudžiame „Ivesti“, kad užfiksuotume įvestus duomenis ir galėtumėm ieškoti lygties sprendinių. Norint, kad programa išvestų rezultatus spaudžiam mygtuką „Ieskoti“.Noredami patikrinti ar gauti sprendiniai teisingi ar ne, spaudžiame „Tikrinti“. Norėdami išsaugoti gautus rezultatus, spaudžiame „Saugoti“. Norėdami baigti programos darbą, spaudžiam mygtuką „Baigti“.

Įvedam pradinius sprendinius,maksimalų išorinių iteracijų skaičių, maksimalų vidinių iteracijų skaičių, maksimalų izoliacinių žingsnių skaičių, kurių programa skaičiuodama negalės viršyti. Įvedam norimą izoliacinį žingsnį.Įvedę visus dydžius spaudžiame „Ivesti“, kad užfiksuotume įvestus duomenis ir galėtumėm ieškoti lygties sprendinių. Norint, kad programa išvestų rezultatus spaudžiam mygtuką „Ieskoti“. Programa parodo lygties su dviem nežinomais kintamaisiais gautus sprendinius. Noredami patikrinti ar gauti sprendiniai teisingi ar ne, spaudžiame „Tikrinti“. Norėdami išsaugoti gautus rezultatus, spaudžiame „Saugoti“. Norėdami baigti programos darbą, spaudžiam mygtuką „Baigti“.

Pastaba: Išorinių iteracijų max skaičius buvo pasirinktas 200, patikrinus ar sprendinys teisingas, programa nustatė, kad jis yra blogas, vadinas norint kad suskaičiuotų teisingai lygčių sprendinius, turi būti didenis max išorinių iteracijų skaičius.

 • Matematika Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Jurgita
 • 22 puslapiai (3970 žodžių)
 • Universitetas
 • Matematikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 100 KB
 • Skaitiniai metodai Jakobio - pusiaukirtos
  10 - 5 balsai (-ų)
Skaitiniai metodai Jakobio - pusiaukirtos. (2015 m. Lapkričio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitiniai-metodai-jakobio-pusiaukirtos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 23:18