Skaitmeninių signalų apdorojimas konspektas


Diskretizavimo teorema. Laikine charakteristika. Skaitmeniniu signalu apdorojimas referatas. Reguliarusis ir nereguliarusis kvantavimas. Neperiodinio virpesio spektras. Virpesiu diskretizavimas.

Elektronikos konspektas. Skaitmeninių signalų apdorojimas. Kaip klasifikuojami signalai? Kaip klasifikuojamos grandinės? Apibūdinkite plačiajuostį virpesį. Duokite pavyzdžių. Kas yra siaurajuostis virpesys? Duokite pavyzdžių. Kas yra virpesio spektras? Kuo skiriasi periodinio ir neperiodinio virpesio spektrai? Kas yra grandinės dažninė charakteristika? Kas yra grandinės laikinė charakteristika? Nubraižykite struktūrinę schemą, pagal kuria skaitmeniniai signalai apdorojami dažnių srityje. Nubraižykite struktūrinę schemą, pagal kuria skaitmeniniai signalai apdorojami laiko srityje. Kas yra skaitmeninis filtravimas ? Kas yra virpesių diskretizavimas? Kaip jis užrašomas matematiškai ir kaip gaunamas. Techniškai? Suformuokite ir aptarkite diskretizavimo teoremą laike. Apskaičiuokite diskretizavimo periodą balso, garso ir televiziniams signalams. Paaiškinkite diskretizavimo teoremos fizikinę prasmę. Suformuokite ir aptarkite diskretizavimo teoremą dažnių srityje. Nubraižykite ir apibūdinkite diskretizavimo virpesio spektrą. Kas yra diskrečioji furje transformacija ? Paaiškinkite kas tai per formulė ir kaip ji panaudojama. Paaiškinkite, kam diskretizavimo teoremų išraiškose naudojama funkcija sin⁡x/x pavidalo? Kas yra greitoji furje transformacija? Kodėl skaičiavimai joje vyksta greičiau. Kokios greitos furjė transformacijos algoritmą nagrinėjote? Kame jo esmė? Padalinus imčių seką į lyginių ir nelygių imčių sekas, kiek spektro dedamųjų apskaičiuojama. Kiekvienai naujai sekai? Kaip gaunamas visas spektras? Paaiškinkite drugelio (plaštakės) grafu apibūdinamus veiksmus. Atvaizduoti drugelio grafu tokius veiksmus. Apskaičiuoti dviejų imčių virpesio spektrą s(n), jai žinomos jo imtys a(. ) ir a(. ). Kas yra reguliarusis virpesio kvantavimas? Nubraižyti kvantuoto virpesio pavyzdžių. Kas yra nereguliarusis virpesio kvantavimas? Kur ir kodėl jis naudojamas? Nubraižykite. Kvantuoto virpesio pavyzdį. Paaiškinkite kvantavimo triukšmo atsiradimo priežastį. Nubraižykite kaip jis atrodo. Nuo ko priklauso kvantavimo virpesio paklaida? Išvardinkite žinomas skaitmeninių signalų kodų rūšis. Išvardinkite skaitmeninių signalų kodų pagrindinius parametrus. Kas yra grėjaus kodas. Duokite pavyzdžių. Aptarkite. Bitų telefoninį skaitmeninį kodą.


Signalu vadiname tolydinio laiko funkciją ar diskretinio laiko seką, kuri neša informaciją apie fizikinių reiškinių prigimtį. Elektriniai signalai yra skirstomi informacijai ar duomenims perduoti, kuriuose nepriklausomas kintamasis yra laikas.

Signalai skirstomi į dvi grupes: determinuotus ir atsitiktinius. Signalų klasifikacija pateikta 1 lentelėje.

Elektriniai signalai – dvejopi: žemo dažnio signalai valdantieji , jais valdomi aukšto dažnio signalai (moduliuotieji aukšto dažnio virpesiai) ,kurių parametrai (amplitudė, dažnis, fazė) kinta pagal valdančiųjų signalų kitimo dėsnį.

  • Elektronika Konspektai
  • 2013 m.
  • Piotr
  • 21 puslapis (1492 žodžiai)
  • Kolegija
  • Elektronikos konspektai
  • Microsoft Word 769 KB
  • Skaitmeninių signalų apdorojimas konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitmeninių signalų apdorojimas konspektas. (2013 m. Balandžio 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitmeniniu-signalu-apdorojimas-konspektas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 11:29