Slauga po krūties vėžio operacijos


Slaugos savarankiškas darbas. Priešoperacinė slauga. Pooperacinė slauga. Rankos ir peties judrumo atstatymas treniruojant. Ankstyvi judesiai. Judesiai ir treniravimasis vėliau.


Auglys, kuris dažniausiai būna gerybinis pašalinamas ambulatoriškai. Atliekamas histologinis audinio tyrimas, o moteris sužino atsakymą per keletą dienų. Jei abejojama ar auglys piktybinis ar gerybins moteris paprastai guldoma į ligoninę ir po kelių dienų operuojama. Operacijos metu išsiaiškinama koks tai auglys, tikrinamas mikroskopiniu būdu, kol moteris dar yra narkozėje. Nuopjuova ištiriama per 20-30min. o tai nulemia operacijos dydį.

Prieš operaciją gulėjimo ligoninėje laikas yra trumpas, nes reikalingi tyrimai ir patikrinimai paprastai atliekami ambulatoriškai. Kai kurios moterys paguldomos tik operacijos dieną, tą dieną jos turi nevalgyti.

Nuo tada, kai moteriai krūtyje aptinkami pakitimai būna psichologiškai sunkiausios. Laikotarpis iki operacijos yra kupinas nerimo, streso, patiriamas šokas. Taip pat moterims nerimą kelią galimi išvaizdos pasikeitimai (jei krūtis bus pašalinta). Dėl to pacientę reikia sutikti rūpestingai, parodyti žmogiškumą, kuo išsamiau paaiškinti situaciją. Taip pat emocinę būseną palengvina bendravimas su kitomis moterimis sergančiomis ta pačia liga, būrimasis į draugijas.

Slauga po krūties vėžio operacijos. (2014 m. Spalio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/slauga-po-kruties-vezio-operacijos.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 16 d. 13:22