Socialinis institutas skaidrės


Sociologijos skaidrės. Socialinio instituto samprata. Socialinio instituto supratimas. Socialiniai institutai (lot. institutum – įstaiga) – tai istoriškai susiklosčiusios bendros žmonių veiklos organizavimo formos. Institualizacijos sąlygos. Pirma, visuomeninių poreikių ir sąlygų jiems patenkinti atsiradimas. Socialiniai institutai - tai. Organizuotos žmonių bendrijos. Institucionalizacija. Institucionalizacija – tai socialinių normų, taisyklių. Socialinio instituto padėtis. Socialinių institutų skirstymas. Visuomenės narių reprodukcijos (atgaminimo). Socialiniai institutai. Ekonominiai – socialiniai institutai – tai nuosavybė, mainai. Normatyviniai – orientuojantys institutai. Socialinių institutų funkcijos. Masinių socialinių institutų tipai. Visuomenės savireguliacijos (palaikymo) institutai – industrinė organizacija.


Pirma, visuomeninių poreikių ir sąlygų jiems patenkinti atsiradimas. Antra, asmenybės poreikių ir vertybinių orientacijų sociokultūrinis formavimas. Trečia, socialinio instituto organizacinė išraiška.

Institucionalizacija – tai socialinių normų, taisyklių, padėčių (statusų) ir vaidmenų nustatymo ir įtirtinimo procesas, taip pat jų susijungimas į sistemą, kuri gali patenkinti tam tikrą visuomenės poreikį. Socialinio instituto funkcijos gali būti: akivaizdžios, jeigu jos oficialiai paskelbtos, visi jas supranta, latentinės, jeigu jos yra paslėptos ir apie jas nepaskelbta.

  • Sociologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Viktorija
  • 12 puslapių (388 žodžiai)
  • Sociologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 23 KB
  • Socialinis institutas skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Socialinis institutas skaidrės. (2015 m. Balandžio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/socialinis-institutas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 22 d. 12:25