Spalvos. Įtaka žmogui ir savijautai


Spalvos referatas. Splvu itaka savijautai. Kokia įtaka žmogui padaro spalvos. Kokia itaka zmogui daro spalvos. Kokia itaka savijautai daro aplinka. Aplinkos itaka savijautai. Spalvu itaka zmogaus organizmui savijautai. Spalvų poveikis savijautai. Spalvų poveikis mūsų savijautai. Kokios spalvos daro įtaką.

Dailės referatas. Tikslas – supažindinti su spalvų įtaka asmenybei ir savijautai. Literatūros sąrašas.


Ne viskas gyvenime vien juoda ir balta. Gyvename tiesiog spalvų vaivorykštėje ir negalvojame kas būtų jei staiga pasaulis taptų vienspalvis ar juodai baltas. Gyventi tokiame pasaulyje būtų ne tik nuobodu, bet ir sudėtinga, nes visas spalvų spektras padeda mums orientuotis, pajusti grožį, kūrybiškai save išreikšti. Nors spalvos yra tai kas mus supa kiekvieną dieną retai žinome ką jos reiškia, kokią įtaką daro mūsų savijautai bei asmenybei, ir ką gali lemti interjerui parinktos spalvos.

Spalva yra apibrėžiama kaip pojūtis, kurį žmogui formuoja specifinė spalvinės regos sistema. Naujausi tyrimai rodo kad yra apie 10 mln. spalvinių variantų, kurios atskiria žmogaus akis. Mus supančius daiktus, žmones, peizažus galėtume atpažinti pasitelkiant judesį, formą ir tam spalvos nėra būtinos, bet nepaisant to didžiąją dalį informacijos apie išorinį pasaulį žmogus gauna regos pagalba, o tam įtaką daro spalvos, kurios taipogi turi didelę reikšmę įvairiais mūsų gyvenimo tarpsniais.

  • Dailė Referatai
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (646 žodžiai)
  • Dailės referatai
  • Microsoft Word 10 KB
  • Spalvos. Įtaka žmogui ir savijautai
    10 - 3 balsai (-ų)
Spalvos. Įtaka žmogui ir savijautai. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/spalvos-itaka-zmogui-ir-savijautai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 04:00