Statybinės mašinos referatas. Betono maišyklės ir transporteriai


Cemento maisykles. Betono transporteris. Referatas apie betonavima. Betono maisykle kursinis darbas. Betono transportavimas. Betono mišinių paruošimas ir transportavimas. Betono+maišyklė+aprašymai. Transporteriei betonui breziniai. Konstrukcija betonomaisykles. Cemento transporteris.

Statybos referatas. Įvadas. Betono maišyklės. Automobilinės betono maišyklės. Betono gabenimas kėlimo kranais. Transporteriai. Betono transportavimas siurbliais ir vamzdžiais. Išvados. Literatūra.


Betonas yra dirbtinis akmuo, gaunamas sukietėjus rišamųjų medžiagų, užpildų, priedų ir vandens mišiniui.

Statybose betonas beveik visiškai pakeitė medį ir akmenį. Jis turi daugelį gerų savybių: labai atsparus, stiprus ir ilgaamžis, pakankamai nelaidus vandeniui ir kt. Be to, betonas gaminamas iš plačiai paplitusių vietinių medžiagų: akmenų, žvyro ir smėlio. Be¬toniniai ir gelžbetoniniai statiniai gali būti įvairios formos. Visas betono darbų operacijas galima mechanizuoti, todėl betono darbai yra geresnės kokybės ir pigesni.

Pagrindinės betono sudėtinės dalys: cementas, užpildai, vanduo ir įvairūs priedai. Visi šie komponentai maišomi įvairiose betono ir skiedinių įrenginiuose, po to transportuojami į statybų aikšteles.

Darbo tikslas: apibūdinti betono mišinių ir skiedinių paruošimo įrenginius. Pateikti medžiagų dozavimo klasifikacijas, pagrindinius parametrus bei jų skaičiavimus.

Betono mišinys, paprastai ruošiamas centralizuotai gamyklų betono cechuose. Jeigu darbų apimtis nedidelė, išimties tvarka leidžiama panaudoti lokalinę betono maišyklę.

Norint gauti gerą, iš anksto nustatytų ir pastovių savybių betono mišinį, reikia tiksliai dozuoti sudėtines mišinio medžiagas pagal parinktą betono sudėtį. Galiojančios normos leidžia nukrypimus dozuojant ne didesnius kaip ±1% cementui bei vandeniui ir ±2% — užpildams. Toks tikslumas gaunamas, tik dozuojant pagal svorį. Cemento matuoti pagal tūrį neleidžiama, kadangi, perpilant cementą iš vienos taros į kitą, jo tūris žymiai padidėja.

  • Statyba Referatai
  • 2012 m.
  • Aiste
  • 17 puslapių (3007 žodžiai)
  • Statybos referatai
  • Microsoft Word 568 KB
  • Statybinės mašinos referatas. Betono maišyklės ir transporteriai
    10 - 1 balsai (-ų)
Statybinės mašinos referatas. Betono maišyklės ir transporteriai. (2012 m. Kovo 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/statybines-masinos-referatas-betono-maisykles-ir-transporteriai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 18:49