Stresas ir relaksacija


Psichologijos aprašymas. Stresas ir relaksacija. Adaptacijos. Išsekimo. Kvepavimo. Fiziniai. Meditacija išvaduoja nuo streso. Malonūs vaizdiniai, prisiminimai.


5)Nerimo (pavojaus) – priėmęs „nerimo signalą“, organizmas stengiasi sutelkti jėgas atsakui į pasi- keitusias aplinkos sąlygas: išsiskiria streso hormonai, pvz. adrenalinas. sužadinamos visos organizmo reakcijos.

Adaptacijos (prisitaikymo) – jei stresas trunka pakankamai ilgai, organizmas tarsi prie jo pripranta ir pereina į rezistentiškumo etapą, kurio metu visi organizme vykstantys procesai pritaikomi prie streso poveikio. Tačiau šie pasikeitimai pareikalauja daug energijos – dėl to padidėja ir tam tikrų medžiagų sunaudojimas (B grupės vitaminų, vitamino C, magnio ir kt.), išauga papildomas jų poreikis.

Išsekimo – prisitaikymui reikalingas energijos kiekis yra ribotas, todėl, jei stresas tęsiasi, ji išeikvo- jama ir labiausiai su stresu kovojančios organizmo sistemos „palūžta“.

Stresas ir relaksacija. (2014 m. Lapkričio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/stresas-ir-relaksacija.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 21:50