„Svajonių knygos“ – knygų prekybos įstaigos tyrimas


Verslo referatas.

Įvadas. Apie įmonę. Struktūra. Asortimentas. Atsiskaitymas. Dizainas. Facebook paskyra. Konkurentai ir kainos. Ssgg analizė. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Knygų platinimas yra viena iš galutinių leidybinio proceso dalių. Atspausdinta knyga gali keliauti į skaitytojų rankas. Knygų prekybininkų arba knygynų darbas yra užtikrinti, kad taip ir įvyktų.

Knygų platinimo tinklas Lietuvoje yra ganėtinai išvystytas. Vien pagrindinėje Vilniaus gatvėje, Gedimino prospekte, yra keturi „Vagos“ knygynai. Tačiau nuo XX a. prasidėjusi elektroninė prekyba atvėrė naują kelią knygų prekybai. Dabar didžiąją dalį knygų galima įsigyti, nepaliekant namų ir užsisakius internete.

Vienas elektroninis knygynas, kuris bus aptartas šiame rašto darbe, yra „Svajonių knygos“. Kodėl pasirinktas būtent šis? Nes „Svajonių knygos“ pasižymi įdomiu aspektu kaip įmonė, jos asortimentas yra orientuotis į specifinę žmonių. Tai padaro šią įstaigą išskirtinę iš kitų.

Tikslas yra supažindinti ir aptarti „Svajonių knygas“ kaip knygų platinimo įmonę, atlikti įmonės analizę. Apžvelgti elektroninio knygyno privalumus ir trūkumus. Nustatyti, kokioje pozicijoje įstaiga yra tarp konkurentų, kokių priemonių galima būtų imtis, kad situaciją pagerinti.

Iš pradžių bus supažindinta su įmone; aptartas jos įkūrimas, darbuotojai. Toliau bus kalbama konkrečiau apie knygyną: kokios yra elektroninio puslapio struktūrinės dalys, naudojamas dizainas, pateiktas knygų asortimentas ir atsiskaitymo galimybės. Kadangi knygų prekyba yra verslas, pabaigoje bus pateikta ir SSGG analizė ir prognozės ateičiai.

Pagrindinis šaltinis rašto darbui yra pats elektronis knygynas – Svajoniuknygos.lt. Palyginimui bus pasitelkti ir kiti lietuviški internetiniai knygynai. Bus cituojama užsienio lietarūrą – J. Locke knygą „I sold 1 Million eBooks in 5 Months“. Statistinė informacija rasta puslapyje Rekvizitai.lt.

Vienas iš įdomiausių aspektų, kuriuos derėtų paminėti, prieš pradedant plačiau kalbėti apie įmonę, tai jog, „Svajonių knygos“ yra leidykla ir knygynas. Įmonės pagrindinė veikla knygų leidyba. Didmeninėje prekyboje knygų kainos būna kur kas aukštesnės negu perkant tiesiogiai iš leidėjo, tad „Svajonių knygos“ tiesiogiai nusprendė pardavinėti knygas, t.y. ne per jokį tarpiniką (knygyną). Mažėsnės leidėjų nustatytos kainos negu knygynuose lemia didesnį pardavimų skaičių leidyklai. Tačiau stacionaraus knygyno išlaikymas reikalauja nemažai išlaidų: patalpų nuoma, papildomi darbininkai ir algos jiems, tad nuspręsta buvo įkurti internetinį knygyną tokiu pat pavadinimu – „Svajonių knygos“. Tad dabar įmonės darbuotojai gali užsiimti tiek knygų leidyba, tiek internetinio knygyno tvarkymu tiesiai iš leidyklos biuro.

UAB „Svajonių knygos“ buvo įkurta 2006 m. Centrinė būstinė įsikūrusi Lietuvos sostinėje, šalia Baltojo tilto, A. Goštauto g. 4 – 1. Vieta puikiai parinkta: lengvas transporto susisiekimas, labai arti Vilniaus centras. Aplinkui nemažai parduotuvių, didžiausia priešais leidyklą esanti Vilniaus centrinė universalinė parduotuvė (VCUP), ir kavinių, artimiausios yra Gedimino prospekte. Pramogų srautas esantis aplink „Svajonių knygas“ garantuoja didesnį apsilankančių leidykloje svečių skaičių. Tad norintiems pasikonsultuoti ar daugiau sužinoti apie leidyklą, tai galima padaryti I – V darbo dienomis 9:00 – 18:00 val. (parinktas yra tradicinis darbo laikas).

Didžiojoje dalyje Lietuvos leidyklų dirba mažas darbuotojų skaičius. Dažniausiai tai 3 – 10 žmonių grupė. Panaši situacija yra ir „Svajonių knygose“. Įkūrėja ir dabartinė vadovė yra Daiva Cibutavičienė. Kartu su ja leidykloje dar dirba 6 nuolatiniai darbuotojai; susidaro 7 žmonių komanda. Pagrindiniai darbuotojai ir jų funkcijos yra:

Direktorius – užsiima veiklos planavimu, darbuotojų priėmimu (užmokesčio nustatymas, premijos, nuobaudos), vidaus taisyklių nustatymu ir prižiūrėjimu, kad jų būtų laikomasi, veiklos kontroliavimu;

Finansų vadovas – atsakingas už verslo piniginius bei finansinius reikalus; finansų direktoriaus tikslas yra prižūrėti pinigų srautus ir tvirtinti finansinius sandorius;

  • Verslas Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Juste
  • 19 puslapių (4584 žodžiai)
  • Verslo referatai
  • Microsoft Word 67 KB
  • „Svajonių knygos“ – knygų prekybos įstaigos tyrimas
    10 - 8 balsai (-ų)
„Svajonių knygos“ – knygų prekybos įstaigos tyrimas. (2016 m. Vasario 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/svajoniu-knygos-knygu-prekybos-istaigos-tyrimas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 13:40