Sveikatą įtakojantys veiksniai


Sveikatos referatas. Judėjimas, fizinis aktyvumas - svarbi sveikatos gerinimo dalis. Alkoholio vartojimas. Alkoholio vartojimas Lietuvoje sąlygoja daugiau kaip dešimtadalį visų mirčių ir sukelia sunkias socialines pasekmes. Mityba. Narkomanija. Pagal pasaulinės sveikatos organizacijos apibrėžimą, narkomanija yra nuolatinis svaiginamų medžiagų vartojimas. Psichologiniai veiksniai.


Paveldimumas turi įtakos ir psichologinei bei socialinei adaptacijai. Paveldėti asmenybės bruožai veikiant socialinei aplinkai vėliau kinta. Šiuolaikinis genetikos mokslas daug dėmesio skiria paveldimų ligų pagydomos palyginti retai. Nustačius polinkį tam tikrai ligai daug reikšmės turi sveikatą stiprinanti veikla, kuri gali padėti išvengti tam tikros ligos pasireiškimo arba palengvinti jos eigą.

Nuo valstybinės ir politinės situacijos šalyje priklauso sveikatos politika. Ir išsivysčiusiose, ir mažai išsivysčiusiose šalyse vyriausybė reguliuoja aprūpinimą, pradedant švariu vandeniu, sveiku maistu ir baigiant medikamentais, medicininėmis technologijomis. Daugelyje šalių vyriausybė tiesiogiai įtraukiama į profilaktinę, sveikatos stiprinimo veiklą. Daugelio šalių vyriausybės stengiasi kontroliuoti sveikatą žalojančių veiksnių plitimą, gerinti sveikatos mokymą ir ugdymą, reformomis orientuoti sveikatos priežiūros tarnybas ne tik į ligų gydymą, bet ir į sveikatos stiprinimo veiklą.

  • Sveikata Referatai
  • 2014 m.
  • Ingrida
  • 6 puslapiai (997 žodžiai)
  • Sveikatos referatai
  • Microsoft Word 19 KB
  • Sveikatą įtakojantys veiksniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Sveikatą įtakojantys veiksniai. (2014 m. Balandžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/sveikata-itakojantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 14:28