Sveikos gyvensenos referatas


Sveikatos referatas. Įvadas. Tiesioginis sveikatos ir mitybos ryšys. Kokie produktai ypatingai netinka imuninei sistemai. Produktų grupės, netinkančios žmogaus imuninei sistemai. Fizinis aktyvumas –fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlyga. Sveikos gyvensenos principai ar sunku jų laikytis? Išvados. Naudota literatūra.


Šiuolaikinis gyvenimas pasidarė toks, kad rimtos ligos mus užklumpa tarsi nei iš šio, nei iš to.Tačiau didėja susidomėjimas, kaip to išvengti. Daugelis meta rūkyti, pradeda sportuoti, keičia mitybos įpročius ir apskritai imasi didesnės atsakomybės, kad ligoms būtų užkirstas kelias.

Tačiau norint prailginti žmogaus gyvenimą neužtenka praryti tabletę nuo senėjimo. Žmogus privalo pats tuo rūpintis, pirmoje vietoje iškeldamas sau aktualų klausimą - ilga jaunystė ir trumpa senatvė, ar jis nori atvirkščiai? Ir kodėl sveika gyvensena tampa būtinybe? Nuo ko pradėti? Kam reikalingos sveikatingumo mankštos? Kas yra maistas, o kas ne? Ar stresas gali būti valdomas?  Šimtai atsakymų į seniai žmonijai ramybės neduodančius klausimus.

Nė vienoje gyvenimo srityje žmogaus biologiniai poreikiai nėra taip pažeidžiami, kaip mityboje. Jeigu žmogaus per didelis svoris, čia neabejotinai pagrindinis veiksnys yra maistas, kurį gauna žmogaus kūnas. Būtina laikytis principo – liautis „gyventi, kad valgytum“ ir pradėti „valgyti, kad gyventum“. Gydytojo Deivido Rubeno (David Reuben) laiške kolegoms medikams jo perkamoje knygoje „Viskas, ką jūs seniai norėjote žinoti apie mitybą“ sakoma: „Yra visa eilė medžiagų, turinčių kur kas stipresnį poveikį mūsų pacientams, negu vaistai. O tos medžiagos – maistas... „ (5).

Dažniausiai žmogus valgydamas susimąsto tik apie skonį, kurį jaučia valgydamas ir sotumo jausmą, ateinantį pavalgius. Viso pasaulio medikai vieningai teigia, kad žmonės turėtų atidžiau rinktis, ką deda į burną, nes nuo netinkamai pasirinkto maisto ligos jaunėja, jų daugėja, o žmonių mitybos įpročiai darosi vis nesveikesni ir tolsta nuo pagrindinių principų, kurių reikėtų laikytis.

Produktų grupės, netinkančios žmogaus imuninei sistemai

Fizinės saviugdos įgūdžiai, įgyti jau pirmaisiais mažo žmogučio gyvenimo metais, turi didelės įtakos tolesniam žmogaus gyvenimui, jo vystymuisi, jo sveikatos gerovei.

Sporto nauda žmogui neabejotina ir neginčityna. Kiekvieną dieną būtina atlikti bent minimalią mankštą. Kad ir nedidelis sportas žmogaus organizme:

*priverčia aktyviau veikti organizmo imuninę sistemą;

*sumažina streso sukeliamą adrenalino kiekį kraujyje;

  • Sveikata Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Gintare
  • 8 puslapiai (1891 žodis)
  • Sveikatos referatai
  • Microsoft Word 29 KB
  • Sveikos gyvensenos referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Sveikos gyvensenos referatas. (2015 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/sveikos-gyvensenos-referatas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 03:52