Šviesolaidžio tyrimas


Sviesolaidis referatas. Koaksialiųjų kabelių tyrimas. Sviesolaidzio tyrimas laboratorinis darbas. Referatas sviesolaidis. Sviesolaidzio matavimo prietaisai. Šviesolaidzio galios matavimas. Sviesolaidzio galios nuostoliu apskaiciavimas. Šviesolaidzio silpninimas. Nuostoliai šviesolaidyje.

Elektrotechnikos laboratorinis darbas. Darbo tikslas – tirti skaidulinį šviesolaidį, skaičiuoti ir matuoti jo parametrus. Matavimų rezultatai. Skaičiavimai ir skaičiavimo rezultatai. Šviesolaidžio galios nuostolių, galios stiprinimo, galios silpninimo skaičiavimas, rezultatai. Šviesolaidį apžiūrėję pro mikroskopą (didinimas. Kartų) pamatėme tokį šviesolaidžio sandaros vaizdą. Išvados. Darbo tikslas ištirti. Omų banginės varžos koaksialiųjų kabelių savybes radijo dažnių ruože.


1. Šviesos šaltinis FOS – 850/1300: generuojantis prietaisas – infraraudonųjų spindulių (IR) šviesos diodas; darbo bangų ilgiai: 850 nm ( 30nm; 1300 nm ( 40nm; galia išėjime: - 20 dBm į daugiamodį 62,5 (m šerdies šviesolaidį, < 0,2 mW į erdvę; spinduliuotės plotis 0,3 radiano.

2. Šviesos imtuvas – matuoklis FM 130: detektorius – germanio fotodiodas; darbo bangų ilgiai: 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1550 nm; galios matavimo ribos: nuo +6 dBm iki – 50 dBm, skiriamoji geba 0,01 dBm; silpninimo ir galios matavimo tikslumas: ( 0,25 dB ir – 10 dBm.

3. Trumpasis (pagalbinis) šviesolaidis: daugiamodis, šerdies skersmuo 62,5 (m, ilgis 0,3 m.

4. Tiriamieji šviesolaidžiai su savo parametrais ir pavadinimais parašyti prie lentelių.

Šviesolaidžių 3 ir 4 galuose yra ST jungtys.

I. 1. Nurodytai darbo bangai (850 nm ar 1300 nm) trumpuoju šviesolaidžiu sujungėme šviesos šaltinio FOS – 850/1300 (toliau FOS) atitinkamą išėjimą su matuoklio FM 130 (toliau FM) įėjimu.

3. Įjungėme matuoklį FM. Mygtuku “(” nustatytame darbo bangą. Ji matoma prietaiso vaizduoklyje (ekrane).

4. Išmatavome šaltinio FOS signalo galią trumpojo šviesolaidžio gale Pš abiem vienetais – mikrovatais ((W) ir decibelais milivato atžvilgiu (dBm). Reikiama matuoklio FM veika nustatėme mygtuku “dB/dBm”. Išmatavus galią (W ir trumpai paspaudus mygtuką “dB/dBm” ta pati galia matuojama dBm vienetais. Matavimų rezultatus užsirašėme.

7. Tarp matuoklio FM ir trumpojo šviesolaidžio galo įjungėme tiriamąjį šviesolaidį (panaudojant jungtį ST/ST).

8. Įjungėme prietaisus FOS ir FM. Matavome tiriamojo šviesolaidžio silpninimą S decibelais (dB). Rodmenis užsirašėme.

9. Matuoklyje FM paspaudėme mygtuką “dB/dBm” ir išmatavome šviesos signalo galią tiriamojo šviesolaidžio išėjime Pl dBm-ais. Vėl spaudėme mygtuką “dB/dBm” tol, kol ekrane atsirado užrašas HELD ir išmatavome galią Pl (W-ais. Matavimų rezultatus užsirašėme.

11. Apžiūrėjom tiriamąjį šviesolaidį mikroskopu FT 120 (jo didinimas 200 kartų).

Šviesolaidžio tyrimas. (2011 m. Kovo 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/sviesolaidzio-tyrimas.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 09 d. 04:11