Taikomoji aplinkosauga


Aplinkos referatas. Įvadas. Teorinė dalis. Oro taršos sklaidos modeliavimas. Oro tarša. Oro užterštumo ribinės vertės. Oro taršos modeliavimas. Atliekos ir pagrindiniai jų šaltiniai Lietuvoje. Atliekos. Atliekų šaltiniai Lietuvoje. Cheminė tarša ir jos emisija į atmosferą. Cheminė tarša. Cheminiai junginiai ir jų emisija į atmosferą. Metodinė dalis. Surfer programos aprašymas. CadnA programos aprašymas. Rezultatai. Teršalų pasiskirstymas, naudojant Surfer programą. Triukšmo žemėlapis, naudojant CadnaA programą. Išvados. Literatūra.


Oro taršos sklaidos modelis yra priemonė, kaip suskaičiuoti teršalų koncentracijas ore, turint informaciją apie išmetimus ir atmosferos būseną.

2. Atliekų apskaitos duomenimis 2010 metais Lietuvoje susidarė apie 5,2 milijonai tonų atliekų. Iš jų 3,8 mln. gamybos, 1,2 mln. Komunalinių atliekų. Pavojingos atliekos sudaro 2,1% (110 tūkst. t ).

3. Cheminės taršos grupei priklauso ne tik įvairūs cheminiai elementai ir medžiagos, bet ir junginiai, susidarantys jiems sąveikaujant tarpusavyje ar veikiant įvairiems biosferos veiksniams. Tokia tarša ypač pavojinga, nes susidarantys junginiai kartais būna toksiškesni ir pavojingesni negu pirminiai į aplinką patenkantys teršalai, cheminiai aplinkos teršalai skirstomi į neorganinius ir organinius.

4. Daugiausia sieros oksidų išsiskiria Kėdainių mieste. Anglies monoksido - Jonavos, Utenos ir Kaišiadorių miestuose. Azoto oksido – Jonavos mieste. Priežastys – miestuose įsikūrę pramoniniai rajonai, teršiantys aplinką.

5. CadnaA programa suprojektavus triukšmo sienelę, triukšmo lygis sumažėjo 10 dB.

  • Aplinka Referatai
  • 2014 m.
  • Karole
  • 33 puslapiai (7292 žodžiai)
  • Aplinkos referatai
  • Microsoft Word 1290 KB
  • Taikomoji aplinkosauga
    10 - 3 balsai (-ų)
Taikomoji aplinkosauga. (2014 m. Sausio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/taikomoji-aplinkosauga.html Peržiūrėta 2017 m. Balandžio 24 d. 00:46