Tarpsektorinių organizacijų bendradarbiavimo principų ataskaita


Vadybos praktikos ataskaita. Bendradarbiavimo veiksnių praktinio tyrimo ataskaita.


L. Rayle ir Ch. Zegras straipsnyje analizuoja tarporganizacinio bendradarbiavimo ypatumus Portugalijos savivaldybių pavyzdžiu. Autoriai atkreipia dėmesį į tai, kad konkurencija tarp savivaldybių, silpna regionų valdžia ir visų sektorių bei valdžios lygių neatitikimas turi neigiamos įtakos veiksmingam didmiesčių planavimui Portugalijoje. Todėl būtina skatinti savivaldybių bendradarbiavimą.

Išskiriami pagrindiniai veiksniai, kurie skatina bendradarbiavimo santykius tiek tarp atskirų organizacijų, tiek ir konkrečiai tarp savivaldybių:

Tikėtina nauda ir kaštai. Organizacijos labiau bendradarbiauja, kai iš to tikisi gauti naudos, pasiekti savo tikslų.

Teisinė ir institucinė aplinka. Nors ši aplinka, viena vertus, riboja organizacijų sprendimus bendradarbiauti, tačiau, kita vertus, kai kurie įstatymai įpareigoja organizacijų bendradarbiavimą.

Buvimas tinkluose. Bendradarbiavimas daugiau tikėtinas tarp tų organizacijų, kurios yra įtrauktos į bendrus veiklos projektus (tinklus). Pagrindiniai veiksniai, kurie užtikrina glaudų tarporganizacinį bendradarbiavimą yra ryšių tarp atskirų organizacijų stiprumas ir kokybė.

Nenumatytos aplinkybės. Tarproganizacinį bendradarbiavimą įtakoja ir netikėti įvykiai arba išorinės priežastys, kurie paragina potencialius partnerius iš naujo įvertinti savo padėtį ir apsvarstyti bendradarbiavimą.

Organizacinės charakteristikos. Organizacijų dydis, hierarchinė struktūra, vadovavimo stilius taip pat gali turėti įtakos priimant bendradarbiavimo sprendimus. Pastebėtina, kad personalo pradinis nusiteikimas bendradarbiavimui yra labai svarbus, bet dažnai pamiršta faktorius.

 • Vadyba Praktikos ataskaitos
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Klaudijus
 • 6 puslapiai (1170 žodžių)
 • Universitetas
 • Vadybos praktikos ataskaitos
 • Microsoft Word 26 KB
 • Tarpsektorinių organizacijų bendradarbiavimo principų ataskaita
  10 - 2 balsai (-ų)
Tarpsektorinių organizacijų bendradarbiavimo principų ataskaita. (2015 m. Spalio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarpsektoriniu-organizaciju-bendradarbiavimo-principu-ataskaita.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 11 d. 06:11